Zamknij

Aktorka "Klanu" ostro o Kukizie: "W średniowieczu za zdradę groziło łamanie kołem"

17.08.2021 11:12

Dorota Naruszewicz to polska aktorka filmowa i teatralna, która zdobyła rozpoznawalność dzięki rolom w serialach TVP, takich jak "Klan" oraz "Korona królów". Ostatnio gwiazda zdecydowała się na mocny komentarz dotyczący polskiej sceny politycznej. Nie szczędziła gorzkich słów Pawłowi Kukizowi.

Paweł Kukiz Dorota Naruszewicz
fot. East News

Dorota Naruszewicz to aktorka znana z licznych ról teatralnych, filmowych oraz serialowych. Widzowie Telewizji Polskiej dobrze pamiętają jej wcielenia w serialach "Klan" oraz "Korona królów". W wolnych chwilach aktorka dba o dobry kontakt z fanami w mediach społecznościowych. Ostatnio zdecydowała się opublikować komentarz dotyczący ostatnich wydarzeń na scenie politycznej. Paweł Kukiz podczas głosowania w Sejmie poparł partię Prawo i Sprawiedliwość, przez co ustawa "lex TVN" trafiła do dalszego procedowania. Po tym wydarzeniu na polityka spadła ogromna krytyka, a gorzkich słów nie szczędziły mu także osoby związane z show-biznesem.

- Hejt na pana Kukiza jest ogromny, gigantyczny wręcz. Nie wyobrażam sobie, jak można żyć pod takim naporem złości, nienawiści, wylewanych najgorszych wyzwisk i ogromu pogardy. Jak wstać, ubrać się i normalnie wyjść na ulice, mijać ludzi, zatrzymać się gdzieś w sklepie, stanąć w kolejce do kasy. To zupełnie tak jak pójść na strzelnicę i stanąć z drugiej strony z tarczą na piersi. Przerażający obraz. Myślę, że nie tylko mnie - napisała w ostatnim poście na Instagramie Dorota Naruszewicz.

Dorota Naruszewicz z serialu "Klan" ostro o Pawle Kukizie

Choć po tym wstępie wydawało się, że aktorka współczuje Pawłowi Kukizowi, dalsza część wpisu rozwiewa wszelkie wątpliwości. Gwiazda ostro potępiła jego działanie, zwracając uwagę, że w średniowieczu za podobną "zdradę" czekałaby go surowa kara.

- Mam nadzieje, że będzie tak długo zapamiętany, że każdy następny potencjalny sprzedawczyk i zdrajca będzie wiedział co go czeka gdy np. niespodziewanie pomylą mu się przyciski podczas głosowania. Nie żal mi pana Kukiza. Niech cieszy się, że to nie czasy średniowieczne, bo wtedy, za zdradę groziło łamanie kołem, ćwiartowanie, wbijanie na pal, palenie na stosie, rozrywanie końmi... - podsumowała Naruszewicz.

Zobacz także: Znany aktor uderza w Pawła Kukiza. "Robisz dyplomację z twarzą w gó*nie"

Pod publikacją aktorki rozpętała się prawdziwa burza. Część osób czuje podobne oburzenie i rozczarowanie, w związku z czym podpisuje się pod emocjonalnym wpisem gwiazdy. Inni natomiast sądzą, że choć działanie polityka jest godne potępienia, to słowa użyte w poście są zbyt ostre.

- Piszesz, że brzydzi cię hejt oraz pogarda, a następnie sama hejtujesz i pogardzasz. Hipokrytka do kwadratu.

- Dorotko, chyba trochę przesadziłaś, lekki hamulec by ci się przydał, a poza tym to chyba Telewizja Polska dała ci ta delikatna rozpoznawalność? Chociaż z czasem trudno cię skojarzyć z Beatką z Klanu.

- Przerażające jest to, jak łatwo można niektórych ludzi kupić, jak zatracają swoje wartości, ideały... za garść srebrników... - komentują internauci.

Co myślicie o wpisie aktorki?

Zobacz także: Co Organek myśli o Pawle Kukizie? Muzyk wykrzyczał to ze sceny

loader