Zamknij

Dorota Naruszewicz nie może spędzić świąt z chorą mamą. Dramat gwiazdy "Klanu"

21.12.2021 15:15

Dorota Naruszewicz nie spędzi świąt z Bożego Narodzenia z najbliższą osobą. Była gwiazda "Klanu" zdecydowała się na umieszczenie mamy w domu opieki, który obecnie został odizolowany ze względu na pandemię koronawirusa. 

Dorota Naruszewicz
fot. screen: Instagram / dorotanaruszewicz

Dorota Naruszewicz to popularna polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Debiutowała w 1993 roku w "Kolejności uczuć", jednak największą popularność zyskała cztery lata później, kiedy dołączyła do obsady serialu "Klan". W postać Beaty Chojnickiej, jednej z najbardziej lubianych bohaterek produkcji, wcielała się przez 14 lat. Mogliśmy oglądać ją także w "Panu Tadeuszu", "Barwach szczęścia" czy "Koronie królów", w 2021 roku pojawiła się w jednym z odcinków "Mecenas Porada". Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwóch córek. Ich ojcem jest prawnik Tomasz Żórawski, z którym rozwiodła się po 15 latach małżeństwa.

2020 był dla aktorki trudnym rokiem nie tylko ze względu na rozwód. Dorota musiała podjąć trudną decyzję związaną z chorobą ukochanej mamy, która cierpi na Alzheimera. Ostatecznie zdecydowała się na oddanie kobiety do domu opieki, gdzie może liczyć na pomoc specjalistów.

- Wciąż biłam się z myślami, ale widziałam też, jak troskliwie się nią tam zajmują. To dobrze wypłynęło również na moją psychikę. Teraz lubię tam przyjeżdżać i po prostu cieszyć się towarzystwem mam - opowiadała w rozmowie z "Na Żywo".

Niestety, była gwiazda "Klanu" nie będzie mogła odwiedzić mamy w tegoroczne święta.

Dorota Naruszewicz spędzi święta bez chorej mamy. Gwieździe "Klanu" przeszkodziła pandemia

Dorota Naruszewicz w rozmowie z tygodnikiem "Dobry Tydzień" poinformowała, że spędzi święta bez mamy. Nie może jej odwiedzić ze względu na pandemię koronawirusa.

- Miejsce, w którym mama przebywa, znów jest od kilku tygodni zamknięte dla odwiedzających. Jesteśmy rzecz jasna w ciągłym kontakcie, możemy przekazywać prezenty, ale nie zastąpi to spotkania (...) Paradoksalnie w tej odciętej od rodziny sytuacji, ta choroba jest dla niej parasolem ochronnym. Na pewno osobom w pełni świadomym trudno Boże Narodzenie przetrwać z dala od bliskich - zdradziła.

Aktorka poradziła swoim fanom za pośrednictwem mediów społecznościowych co zrobić, by cieszyć się świętami, zamiast nimi stresować.

- Obniżyć własne oczekiwania co do świąt, nie wymagać od siebie zbyt dużo i zapomnieć o perfekcji. To nie są puste słowa, nie. Dorzucę jeszcze jedno ważne zadanie: usiąść na pół godziny z kartką i długopisem i wypisać sobie, co i do kiedy należy zrobić. Nic odkrywczego, ale wykonanie tego mini zadania niezwykle ułatwia życie (nie tylko przed świętami), ale i obniża stres. Po prostu widzimy, co nas czeka, nie ma chaosu (no, jest go mniej) - napisała na swoim profilu na Instagramie.

loader