Obserwuj w Google News

Doda znów o szczepionkach na COVID-19. Udostępniła dane i dodała prześmiewczy GIF

2 min. czytania
27.04.2021 12:25
Zareaguj Reakcja

Dorota Rabczewska niemal od samego początku pandemii prezentuje bardzo sceptyczne nastawienie do tematu koronawirusa, a także szczepionki przeciw niemu. Właśnie podzieliła się w sieci danymi na temat zakażeń. Dodała do nich grafikę, którą można odebrać jako prześmiewczą.

Doda
fot. Michal WARGIN/East News

Doda słynie z tego, że otwarcie wyraża swoje poglądy na różne tematy, także dotyczące globalnych problemów. Na przykład w 2013 roku brała udział w protestach przeciw GMO. Stwierdziła wówczas, że jeśli ktoś nie będzie protestował dziś, to jutro "będzie szczać z bólu od raka". Niedawno, obok Edyty Górniak czy Violi Kołakowskiej, Doda wyrosła na prawdziwą królową koronasceptyków, jak określił ją jeden z portali. Rabczewska chętnie publikuje w swoich social mediach materiały i przemyślenia, związane z pandemią i szczepieniami na COVID-19.

Zobacz także: Doda wygrała proces z chirurgiem plastycznym. Otrzyma przeprosiny i 50 tys. zł zadośćuczynienia 

Dorota Rabczewska znów o szczepionkach na COVID-19

W najnowszym InstaStory Dorota Rabczewska opublikowała podane do publicznej wiadomości "sensacyjne" dane na temat pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa u osób, które były już zaszczepione. Do informacji dodała prześmiewczy gif z kobietą, która w komicznym geście z niby zaskoczoną miną przykłada dłoń do ust (ups!).

Jak głosi informacja podana przez Ministerstwo Zdrowia, dotąd, wśród osób zaszczepionych w Polsce na Covid-19 było 65 tysięcy pozytywnych wyników badań na obecność wirusa. Dla koronasceptycznej Dody może to być potwierdzenie, że szczepić się po prostu nie warto. Ona sama już dawno zadeklarowała, że robić tego nie ma zamiaru, choć chorowała już dwukrotnie. Jak twierdzi, nie podważa istnienia wirusa, ale się go nie boi. Uważa, że wystarczy odpowiedni tryb życia, by organizm był na tyle silny, żeby zwalczyć wirusa.

doda
fot.

Choć przy udostępnionych danych nie ma żadnego komentarza artystki, jest zdanie w tym temacie nie jest tajemnicą.

Jak wiadomo, żadna szczepionka nie chroni stuprocentowo przed zachorowaniem na daną chorobę. Tak samo jest w przypadku koronawirusa, co specjaliści podkreślają wyraźnie. Zgodnie z najnowszymi danymi, liczba osób zaszczepionych w Polsce przynajmniej jedną dawką zbliża się do ośmiu milionów osób. Kilkadziesiąt tysięcy pozytywnych testów wśród osób zaszczepionych stanowi zatem zaledwie niewielki procent wszystkich, którzy przyjęli szczepionkę - a to pokrywa się z informacjami od ekspertów.

RadioZET.pl/AS