Obserwuj w Google News

Doda zmieniła imię. Koniec z Dorotą Rabczewską i śpiewaniem. "Całkowicie zamykam stary etap"

2 min. czytania
23.06.2022 14:19
Zareaguj Reakcja

Doda poinformowała, że zmieniła imię w dokumentach i nie będzie już 'Dorotą Rabczewską'. Ponadto piosenkarka planuje porzucić śpiewanie na rzecz nowych projektów. Towarzyszyć ma temu zerwanie z dotychczasowym wizerunkiem.

Doda
fot. VIPHOTO/East News

Dorota "Doda" Rabczewska jest jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Karierę wokalną zaczynała jako aktorka musicalowa w Teatrze Buffo. Szybko jednak zasmakowała w rockowych klimatach i została wokalistką zespołu Virgin, z którym wylansowała szereg hitów takich jak "Dżaga", "Szansa", "Znak pokoju" czy "Dwie bajki".

Podbojom sceny muzycznej towarzyszyły skandale i bezkompromisowe wypowiedzi wokalistki. Zaczęło się od seksu w "Barze", potem prasa rozpisywała się o burzliwym małżeństwie gwiazdy z Radosławem Majdanem oraz jej kolejnych związkach, w tym z Adamem "Nergalem" Darskim, a w ostatnich latach - zaciekłej walce sądowej z Emilem Haidarem oraz zakończonym rozwodem małżeństwie z Emilem Stępniem. Przy tym ostatnim gwiazda zmieniła się z drapieżnej skandalistki w poważną bizneswoman i producentkę filmową. Jej debiutanckim dziełem były "Dziewczyny z Dubaju" w reżyserii Marii Sadowskiej, opowiadające o głośnej seksaferze z udziałem polskich modelek.

Redakcja poleca

Doda zmieniła imię. Planuje porzucić śpiewanie 

Z okazji 20-lecia kariery Doda postanowiła radykalnie odmienić swoje życie. Jak powiedziała "Super Expressowi", "tamta wersja jej i jej twórczości bardzo wyeksploatowała ją psychicznie". Gwiazda pragnie odciąć się od dotychczasowego wizerunku, a nowy etap zaczęła od urzędowej zmiany imienia. W nowych dokumentach Doda nie figuruje już jako 'Dorota Rabczewska'.

Swoim jubileuszem całkowicie zamykam stary etap. Moja płyta będzie nosiła moje nowe imię, które przybrałam, zmieniając dowód. Jest to zamknięcie tych 20 lat i początek czegoś zupełnie innego - powiedziała w rozmowie z tabloidem.

Rabczewska wyjawi nowe imię dopiero jesienią, gdy ukaże się jej kolejna płyta. Niewykluczone, że po tym albumie gwiazda muzycznie zamilknie i skupi się na realizacji innych pomysłów. 

Może będę producentką filmową, a może stworzę swoją firmę fonograficzną? Ale chcę zmienić coś i jako starsza osoba opowiadać tę historię, że kiedyś byłam sławną piosenkarką i zdobyłam wszystkie nagrody muzyczne, ale dzisiaj jestem gdzieś indziej - powiedziała "Super Expressowi" Doda. 

Będziecie tęsknić?