Zamknij

Doda usłyszała zarzut. Piosenkarka przerywa milczenie i komentuje: "Nauczka na przyszłość"

30.11.2021 13:08

Dorota Rabczewska miała usłyszeć zarzut w śledztwie dotyczącym działalności jej byłego męża, producenta filmowego Emila S. Mężczyzna również został zatrzymany. Z kolei Doda opublikowała na Instagramie oświadczenie, w którym odniosła się do całej sytuacji.

Dorota Rabczewska
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Doda rozstała się co prawda z byłym mężem, Emilem S., jednak wciąż łączą ich wspólne zawodowe sprawy, które nie są przyjemne. Artystka miała usłyszeć zarzut. 

Gwiazda jest podejrzana o pomocnictwo do przestępstwa z artykułu 300 Kodeksu karnego, mówiącego o udaremnieniu zaspokojenia wierzycieli. Może grozić jej za to nawet osiem lat więzienia. Zatrzymany został również Emil S., były mąż Dody. Obecnie trwa przesłuchiwanie producenta filmowego. Piosenkarka wystosowała oświadczenie, w którym odniosła się do całej sytuacji.

Zobacz też: Doda skrytykowana za zdjęcie. Przesadziła z retuszem? "Photoshop za dużo wszedł" [FOTO]

Doda usłyszała zarzut. Piosenkarka przerywa milczenie i komentuje: "Nauczka na przyszłość"

"Jako producent kreatywny, tworząc film od A do Z, wykonałam swój obowiązek przynosząc gotowe dzieło. Ba! Nie byle jakie, bo bijące kinowe rekordy oglądalności 2021 roku. Drugiego producenta, mojego eksmęża, zadaniem było przynieść na to budżet, dopiąć umowy z inwestorami i opłacić ekipę. On dostał hita, ja same problemy. Emil z ponoć 40 zarzutami został aresztowany. Ja jako prezes spółki dostałam jeden zarzut i pewnie parę lat bronienia się w sądzie. Rozumiem. Za głupotę, naiwność i zaufanie się płaci. Brak świadomości nie zwalnia z odpowiedzialności. Byłam na to psychicznie przygotowana."

Gwiazda zapowiedziała, że chce pomóc ekipie oraz inwestorom odzyskać pieniądze.

"Chcę pomóc inwestorom i ekipie odzyskać pieniądze dlatego przejęłam konto z syndykiem, z którym omawiałam porozumienia od miesiąca.dalej będę promować oraz dystrybuować ten wspaniały film, ale już SAMA! Nauczka na przyszłość: jesteś artystą? Twórz filmy, a nie spółki. Do tego pierwszego jak widać mam talent" - podkreśliła Rabczewska.

Przypomnijmy, że film "Dziewczyny z Dubaju" można oglądać na ekranach kin od 26 listopada.