Obserwuj w Google News

Deborah James nie żyje. Chora na raka dziennikarka BBC niedawno żegnała się z internautami

2 min. czytania
29.06.2022 10:43
Zareaguj Reakcja

Deborah James zmarła po wyczerpującej walce z chorobą nowotworową. Dziennikarka BBC niedawno informowała, że nie ma już szans na wyzdrowienie i przygotowywała się do odejścia. 

Deborah James
fot. Instagram:@bowelbabe

Deborah James nie żyje. Dziennikarka BBC zmarła 28 czerwca po walce z rakiem jelita grubego. W maju 40-latka informowała, że jest w czwartym stadium choroby i korzysta z opieki paliatywnej. 

Wiadomość, której nigdy nie chciałam napisać. Próbowaliśmy już wszystkiego, ale moje ciało po prostu nie ma już siły na tę grę. Moje leczenie zostało wstrzymane, więc obecnie objęta jestem opieką hospicyjną w domu, gdzie mam wokół siebie niesamowitą rodzinę, która dba o to, żebym nie odczuwała bólu i nie była sama. Korzystam z życia każdego dnia i jestem za to wdzięczna, chociaż wiem, że mój czas jest już bardzo ograniczony. Lekarze odesłali mnie do domu, zakładając, że to mój koniec. Sama jestem tym zaskoczona. Myślę, że motywuje mnie poczucie celu w życiu i zaangażowanie w działanie fundacji - pisała na Instagramie.

Redakcja poleca

Deborah James z BBC zmarła po walce z rakiem

Wiadomość o śmierci James pojawiła się w środę w nocy w mediach społecznościowych. 

Z głębokim smutkiem musimy poinformować o śmierci Debory James: najlepszej żony, córki, siostry, mamy. Deborah odeszła spokojnie, w otoczeniu rodziny. [...] Jesteśmy niesamowicie dumni z jej pracy i poświęcenia dla charytatywnych kampanii, zbiórek i niekończących się wysiłków, by podnieść świadomość o raku, z którym zmaga się tak wiele osób - przekazali bliscy dziennikarki. 

Deborah James usłyszała diagnozę w 2016 roku. Dwa lata temu dziennikarka cieszyła się, że jest zdrowa, ale przed paroma miesiącami rak zaatakował ze zdwojoną siłą. Walcząca z chorobą dziennikarka BBC zainicjowała projekt Bowelbabe Fund wspierający badania nad chorobami onkologicznymi. Udało jej się zebrać 6 mln funtów i pomóc wielu chorym. Za swoje zasługi otrzymała tytuł szlachecki, który uroczyście nadał jej książę William. 40-letnia James pozostawiła dwoje dzieci. 

Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS