Zamknij

Dawid Kwiatkowski miał trudne dzieciństwo. Mama gwiazdora: "Zamiast po kawę sięgałam po alkohol"

27.07.2021 19:25

Dawid Kwiatkowski i jego mama szczerze opowiedzieli o skomplikowanym dzieciństwie piosenkarza. Agnieszka Kwiatkowska była uzależniona od alkoholu, nie bała się opowiedzieć o swoim nałogu i tym, jak wpłynął na relacje z synem.

Dawid Kwiatkowski
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/ EAST NEWS

Dawid Kwiatkowski to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia, który ogromną popularność zyskał w bardzo młodym wieku. Jako zaledwie 16-latek wziął udział w 4. edycji "Must Be The Music", a rok później wydał debiutancki singiel, a następnie pierwszą płytę. Album okazał się sprzedażowym hitem, a Dawid został idolem wielu młodych słuchaczy i słuchaczek. Dalej jego kariera rozwijała się w ekspresowym tempie. Ogólnopolskie trasy koncertowe, branżowe nagrody, występy na imprezach w kraju i za granicą, a także sukcesy telewizyjne. Obecnie sam ocenia talent młodych wykonawców jako juror "The Voice Kids".

Dawid Kwiatkowski urodził się w 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim, przerwał naukę w drugiej klasie liceum i nie dokończył jej, ponieważ poświęcił się karierze muzycznej. Ma dwóch przyrodnich braci, Mateusza i Michała, ten drugi także próbuje swoich sił jako piosenkarz. Dawid nie boi się rozmawiać nawet o trudnych wspomnieniach, a tych nie brakowało. Dzieciństwo wokalisty nie było bajką, jego rodzice byli uzależnieni od alkoholu. Dawid i jego mama Agnieszka Kwiatkowska opowiedzieli o tym etapie życia w programie "Uwaga".

Dawid Kwiatkowski miał trudne dzieciństwo. Mama wokalisty szczerze opowiedziała o uzależnieniu od alkoholu

Dzieciństwo Dawida Kwiatkowskiego i początki jego artystycznej drogi nie były łatwe ze względu na uzależnienie od alkoholu jego mamy. Agnieszka Kwiatkowska szczerze przyznała, że przez nałóg zaniedbała kontakty z synem.

- Budziłam się i zamiast po kawę sięgałam po alkohol. To miało bardzo duży wpływ na Dawida. Pamiętam, jak stawał w progu i mówił: "Znów jesteś pijana, nie będę miał śniadania do szkoły". Wstyd mi jest. Przegapiłam okres, kiedy on zaczął tworzyć, pisać (...) On nienawidzi kłamstwa, jako jego matka przekonałam się o tym na własnej skórze. Bywało, że kłamałam, więc potem ciężko było nadrobić jego zaufanie. Dawid nie lubi, gdy ludzie zakładają maski na twarz - opowiadała.

Na szczęście Dawid okazał się na tyle silny, że pomógł mamie wyjść z nałogu i obecnie ma z nią świetny kontakt. Podkreślił, że nie wstydzi się swojego życia, które pokazuje, że można odnieść sukces mimo przeciwności losu.

- Nie wiadomo, jak jej choroba alkoholowa potoczyłaby się dalej, gdyby nie moja interwencja. Zaprowadziłem ją na odwyk, więc musiałem być dorosłym, będąc nastolatkiem. Nie boję się mówić o dzieciństwie, nie użalam się nad sobą. Chcę pokazać wszystkim ludziom, którzy mnie obserwują, że da się. Nie ważne ile masz środków, jakie masz warunki. Da się spełnić to, o czym marzysz - ocenił.

Kwiatkowski i jego kariera są świetnym potwierdzeniem słów piosenkarza.

ZOBACZ TAKŻE:  Uzależnienie od alkoholu - czy mnie dotyczy? Sprawdź, jakie są objawy alkoholizmu

loader