Obserwuj w Google News

Beckham "oddał" Instagram lekarce z Charkowa. Pokazała pracę w szpitalu: "Ryzykujemy życie"

Sylwia Wamej
2 min. czytania
21.03.2022 14:51

David Beckham, podobnie jak mnóstwo publicznych osób, angażuje się w pomoc Ukrainie. Piłkarz postanowił na jeden dzień udostępnić swojego Instagrama Irynie, dyrektorce szpitala w Charkowie. Kobieta zrelacjonowała, jak wygląda praca w szpitalu w obliczu wojny.

David Beckham
fot. Instagram.com/ David Beckham

David Beckham również zaangażował się w pomoc Ukrainie, ogarniętej wojną. Gwiazdor na jeden dzień "oddał" Instagram dyrektorce szpitala w Charkowie - Irynie.

"Dziś przekazuję swoje media społecznościowe Irynie, szefowej Regionalnego Centrum Perinatalnego w Charkowie w Ukrainie, gdzie pomaga matkom podczas porodu. Zobaczcie moją relację w stories, aby dowiedzieć się więcej o niesamowitej pracy Iryny i pracowników służby zdrowia, takich jak ona" - powiedział David Beckham w krótkim nagraniu zamieszczonym na Instagramie.

Zobacz też: Wojna na żywo - najnowsze informacje

David Beckham "oddał" Instagram lekarce z Charkowa. Pokazała, jak wygląda praca w szpitalu

Dyrektorka szpitala w Charkowie pokazała na Instagramie Beckhama szpitalne sale, w których znajdują się noworodki. Zaprezentowała też piwnice budynku, w których musi ukrywać się zarówno szpital, jak i pacjenci. Gdy rozpoczęła się wojna, wszystkie kobiety w ciąży oraz matki zostały ewakuowane do piwnicy.

 "Spędziliśmy tam razem trzy godziny. To był przerażający czas. Niestety nie mogliśmy tam przenieść tych dzieci, które muszą przebywać na intensywnej terapii. Życie tych maluchów zależy od specjalistycznej aparatury" - mówiła Iryna.

Dyrektorka szpitala zdradziła też, co było najtrudniejsze podczas pierwszych dni rosyjskiej inwazji. Personel szybko musiał nauczyć się, jak pracować podczas bombardowań i ataków.

"Teraz jestem nie tylko dyrektorką tego centrum. Kontynuuję też moją pracę jako pediatra i antestezjolog" - wyznała. Dyrektorka szpitala w Charkowie pokazała też swoich pacjentów, m.in. malutkiego Michajło. Chłopiec urodził się drugiego dnia wojny w Ukrainie i miał problemy z oddychaniem. "Teraz czuje się lepiej, ale jego dom rodzinny został zniszczony, więc nie ma z mamą dokąd wrócić. Wsparcie UNICEF-u jest dla nas bardzo ważne. UNICEF wspiera Ukrainę od lat" - powiedziała lekarka. UNCEF przekazał też szpitalowi generator tlenu, który można dostarczyć do piwnic szpitala, gdzie wciąż przebywają pacjenci.

"Prawdopodobnie ryzykujemy tu nasze życie, ale nie myślimy o tym. Kochamy naszą pracę. Każda wsparcie ma dla nas wielkie znaczenie" - powiedziała lekarka i dyrektorka placówki w Charkowie.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official