Zamknij

Danuta Holecka zaliczyła wpadkę. Wprowadziła widzów w błąd [WIDEO]

13.10.2022 10:44

Danuta Holecka zaliczyła wpadkę w środowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP. Nieprawidłową informacją wprowadziła widzów w błąd.

Danuta Holecka wpadka w Wiadomościach
fot. YouTube/Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV/screene

Środowe główne wydanie „Wiadomości” w Jedynce prowadziła Danuta Holecka. Wśród tematów znalazło się zatrzymanie osób podejrzanych o wyłudzenia z ZUS i PFRON. Kiedy prezenterka zapowiadała materiał, który za chwilę miał zostać wyemitowany w TVP, popełniła istotny błąd. Okazuje się, że dziennikarka pomyliła ze sobą dwa całkiem odrębne podmioty: Polską Sieć Handlową Lewiatan oraz Konfederację Lewiatan – organizację pozarządową, broniącą interesów prywatnych polskich przedsiębiorców.

Zobacz także: Rozenek-Majdan na okładce: przesadziła z retuszem? Gwiazda odpowiada

Danuta Holecka zaliczyła wpadkę. Wprowadziła widzów w błąd

W materiale środowego głównego wydania Wiadomości TVP była mowa o zatrzymaniu Macieja Wituckiego – szafa wspomnianej Konfederacji Lewiatan. Niestety, Holecka się pomyliła, przekazując, że jest on szefem sieci sklepów.

- W sprawie zatrzymano też byłego szefa polskiej sieci sklepów, Macieja Wituckiego – powiedziała prezenterka.

Choć już w samym reportażu wszystko zostało przedstawione poprawnie, to jednak materiał zniknął z mediów społecznościowych TVP. Wciąż dostępny jest na stronie „Wiadomości”, a także na innych kanałach w social mediach. Na Twitterze internauci komentują wpadkę z żartem:

- Oj tam oj tam, nasza Danka nie jest od tego, by odróżniać, ale od tego, by mówić, co ma mówić.

- Przecież codziennie mylą PiS z prawem i sprawiedliwością.

- Ona tylko czyta to, co jej napiszą. Myślenia od niej się w pracy nie wymaga

- Proszę to sprostować, bo część waszych odbiorców może zbojkotować niewinne sklepy Lewiatan! – piszą rozbawieni komentujący.

loader