Obserwuj w Google News

Daniel Martyniuk odpowie za znieważenie sędzi? Sprawą zajęła się prokuratura

1 min. czytania
10.12.2021 17:24
Zareaguj Reakcja

Daniel Martyniuk po ostatniej rozprawie zamieścił na Instagramie szereg wulgarnych wpisów uderzających w sędzię, która wydała niesatysfakcjonujący go wyrok. Syn Zenka Martyniuka może mieć w związku z tym kolejne problemy. Tabloid donosi, że sprawie przygląda się już Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. 

Daniel Martyniuk
fot. TOMASZ MATUSZKIEWICZ/AGENCJA SE/East News

Daniel Martyniuk ledwie usłyszał wyrok za łamanie zakazu prowadzenia pojazdów, a już wpakował się w kolejne problemy z prawem. Tym razem chodzi o wulgarne wpisy skierowane do białostockiej sędzi, które zamieścił po rozprawie na swoim Instastory. 32-letni syn Zenka Martyniuka nie hamował się z obraźliwymi epitetami, a wyrok uznał za niesprawiedliwy i - jak to ujął - "wydany przez czystą niechęć do drugiego człowieka i zazdrość chęci posiadania".

Redakcja poleca

Daniel Martyniuk obraził sędzię. Prokuratura zajęła się wulgarnymi wpisami

Posty wkrótce zniknęły z relacji, lecz screeny wpisów zdążyły trafić do mediów, a o całej sprawie dowiedziała się białostocka prokuratura. Jak ustalił "Fakt", wiele wskazuje na to, że Daniel Martyniuk wkrótce odpowie za obrazę przedstawicielki wymiaru sprawiedliwości. Śledczy zebrali już materiał dowodowy i zamierzają skierować sprawę do odpowiedniej prokuratury.

Zgromadziliśmy niezbędne dokumenty, ale przekazujemy je Prokuraturze Okręgowej, która zdecyduje która prokuratura zajmie się sprawą - przekazał tabloidowi prokurator Karol Radziwonowicz.

Daniel Martyniuk może odpowiadać za znieważenie funkcjonariusza państwowego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Grozi mu za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.