Obserwuj w Google News

Córka Paula Walkera przeszła aborcję. Meadow Walker podzieliła się osobistym wyznaniem

2 min. czytania
28.06.2022 14:23
Zareaguj Reakcja

Córka Paula Walkera - Meadow Walker - podzieliła się ze swoimi fanami bardzo osobistym wyznaniem. Córka zmarłego przed kilkoma laty Paula Walkera zdradziła, że dwa lata temu przeszła aborcję. W ten sposób Meadow zareagowała na decyzję Sądu Najwyższego USA o unieważnieniu wyroku Roe v. Wade.

Meadow Walker
fot. Instagram.com/ Meadow Walker

Meadow Walker to 23-letnia córka zmarłego przed kilkoma laty tragicznie Paula Walkera. Meadow w 2021 roku poślubiła aktora- Louisa Thorntona-Allana. 23-letnia modelka podzieliła się niedawno z fanami bardzo osobistym wyznaniem. Jak się okazuje, dwa lata temu córka Paula Walkera przeszła  aborcję. Jej historia jest odpowiedzią na decyzję Sądu Najwyższego USA, który kilka dni temu zniósł konstytucyjne prawo do legalnego przerywania ciąży.

Zobacz też:  Meadow Walker została modelką. Córka Paula Walkera w kampanii znanej marki [FOTO]

 Córka Paula Walkera przeszła aborcję. Meadow Walker podzieliła się osobistym wyznaniem

"To było bardzo osobiste i intymne doświadczenie - tak powinno to wyglądać. Miałam wyjątkowe szczęście, by spotkać się z dobrym lekarzem, który przeprowadził mnie przez cały proces (...). Teraz wiem, że jest wiele kobiet, które nie mają takiej szansy, by w bezpieczny sposób dokonać aborcji i uznać swoje zdrowie za priorytet. To łamie moje serce" - wyjaśnia Meadow w instagramowym wpisie.

Córka Walkera zwróciła też uwagę na to, że sama zmiana prawa nie wpłynie na zmniejszenie liczby wykonywanych zabiegów przerywania ciąży.

"W świecie, który notorycznie marginalizuje kobiety, to największa napaść na nie. Zakazywanie aborcji nie zapobiega aborcjom - zapobiega bezpiecznym aborcjom" - podsumowała 23-latka.

Przypomnijmy, że 24 czerwca sąd zmienił obowiązujące od prawie 50 lat przepisy pozwalające na przeprowadzenie legalnej aborcji w Stanach Zjednoczonych. Od teraz każdy stan USA będzie miał odrębne prawo dotyczące przeprowadzania zabiegu. Warto podkreślić, że 1973 roku Sąd Najwyższy USA po rozpatrzeniu sprawy Roe v. Wade, w której kobieta z Teksasu walczyła o aborcję, orzekł, że konstytucja daje jej takie prawo.

Jennifer Aniston
10 Zobacz galerię
fot. East News