Obserwuj w Google News

Córka Aleca Baldwina i Kim Basinger została zgwałcona. „Byłam nieprzytomna”

3 min. czytania
28.06.2022 08:36

Ireland Baldwin podzieliła się w mediach społecznościowych bardzo osobistym przeżyciem. Okazuje się, że kiedy była nastolatką, została zgwałcona. Trauma rzutowała na jej późniejsze życie.

Ireland Baldwin
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Alec Baldwin doczekał się w swoim życiu gromadki dzieci. Pierwszym, które przyszło na świat, jest Ireland – córka z małżeństwa gwiazdora i aktorki Kim Basinger. Obecnie ma ona już 27 lat i jest modelką. Właśnie zdobyła się na trudne wyznanie, o tym, że została zgwałcona, kiedy była nastolatką.

Zobacz także: Krzysztof Skiba ostro zadrwił z Edyty Górniak. „Czarne dziury występują także w mózgu”

Ireland Baldwin zaskoczyła w mediach społecznościowych wyznaniem o tym, że jako nastolatka została zgwałcona, ale nikomu o tym nie powiedziała. Traumatyczne doświadczenia sprawiły, że wpadła w używki i wchodziła w toksyczne relacje.

Córka Aleca Baldwina i Kim Basinger została zgwałcona. „Byłam nieprzytomna”

Zostałam zgwałcona, gdy byłam nastolatką. Byłam całkowicie nieprzytomna, gdy to się stało. Ta sytuacja zmieniła resztę mojego życia. Nigdy nikomu o tym nie powiedziałam, przez wiele lat. Jedyną osobą, która wiedziała, była pielęgniarka zajmująca się mną niedługo potem. Nie powiedziałam nawet swojemu ówczesnemu chłopakowi ani rodzicom. Nikomu – wyznała Ireland.

Postanowiła, że sama podniesie się po dramatycznych przeżyciach, a lekarstwem będzie alkohol i imprezowy tryb życia.

Redakcja poleca

Dużo piłam, dużo imprezowałam, leczyłam się sama. Wchodziłam w kolejne krzywdzące i toksyczne relacje. Robiłam wszystko, co mogłam, żeby nie myśleć o tej sytuacji – zdradziła na Tik-Toku. Ostatecznie w 2015 roku trafiła do szpitala psychiatrycznego. W jednym z toksycznych związków zaszła w ciążę i zdecydowała się na aborcję, której nie żałuje. Jak przyznaje, sama czuła się niechcianym dzieckiem.

Zdecydowałam się na aborcję, ponieważ doskonale wiem, jakie to uczucie urodzić się między dwójką nienawidzących się ludzi. Czy mogłam urodzić to dziecko i oddać je do adopcji? Może tak, może nie. Decyzja o wychowywaniu dziecka bez własnego zabezpieczenia finansowego, bez kochającego i wspierającego partnera, nie byłaby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Wybrałam siebie i wybrałabym ponownie. To twoje życie, to twój wybór – skwitowała swoją decyzję.

Wypowiedź modelki jest pokłosiem głośnej decyzji, która przed kilkoma dniami zapadła w USA. Mowa o zniesieniu wyroku precedensowego Roe vs Wade, który od niemal 50 lat gwarantował Amerykankom prawo do aborcji. Teraz decyzja została przeniesiona na organy stanowe. W związku z tym tysiące kobiet pozostaną bez możliwości terminacji ciąży. Zmiana ta sprowokowała wiele osób, także gwiazd i celebrytów, do podzielenia się własnymi świadectwami. Wyznanie Ireland Baldwin jest jednym z nich, o czym modelka wspomniała w swojej krótkiej wypowiedzi.

EN_01392729_2418
fot. Xavier Collin/Image Press Agency/Splash News / SplashNews.com/Ea

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.