Zamknij

Coming out w telewizji. Dziennikarz wyznał, że jest gejem [WIDEO]

18.10.2022 15:07

Rastislav Iliev ze słowackiej stacji TA3 wyznał w programie na żywo, że jest gejem. Prezenter zaapelował do innych dziennikarzy oraz polityków, żeby podobnie jak on dokonali coming outu. 

Coming out w telewizji. Dziennikarz wyznał, że jest gejem [WIDEO]
fot. ta3.com/screen

Coming outy wśród dziennikarzy stają cię coraz bardziej powszechne. W Polsce na taki krok zdecydowały się m.in. Marta Warchoł i Iwona Widomska z TVN24 oraz dziennikarz "Faktów" Michał Tracz, który w maju poślubił swojego partnera w Austrii. Jednak żaden ze wspomnianych coming outów nie odbył się w programie na żywo, tak jak zrobił to jeden z dziennikarzy słowackiej telewizji. Rastislav Iliev z kanału TA3 wyznał przed widzami, że jest osobą homoseksualną i korzystając z okazji, zachęcił inne znane osoby do podobnego kroku. 

Coming out dziennikarza w programie na żywo 

Rastislav Iliev ujawnił się w Światowym Dniu Coming Outu, który przypada 15 października. Zaczynając sobotnią debatę w studiu, dziennikarz wyznał, że jest to także jego święto. 

Sobota była Światowym Dniem Coming Outu i z dumą do tego dołączam – powiedział. 

Następnie zachęcił inne gwiazdy słowackiej telewizji i polityków, by zrobili to samo co on. Zaapelował także o niesianie nienawistnych komentarzy, polecił za to poświęcić czas swoim dzieciom. - Może niektórzy z was nie widzieli ich przez cały tydzień. Zapytajcie je, jak sobie radzą, przytulcie. Zapytajcie, co je niepokoi - powiedział. 

Dziennikarz nawiązał do tragedii, do której doszło 12 października w Bratysławie przed popularnym klubem dla LGBT+. Napastnik zastrzelił dwie osoby, jedną ranił. Zdarzenie wstrząsnęło całym krajem, na miejsce przybyła prezydent Słowacji Zuzana Czaputova. Sprawcą okazał się 19-latek, który wcześniej publikował w sieci nienawistne komentarze na temat mniejszości seksualnych i nie ukrywał, że przygotowuje się do ataku. 

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News