Zamknij

Co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

19.08.2020 09:44

Co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? Takie pytanie za 75 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 19 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów".

Co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"
fot. Bartosz KRUPA/East News

Co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 75 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? Pytanie z Milionerów za 75 000 zł

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co ma egzokarp, mezokarp i endokarp, uczestniczce programu TVN przysporzyła niemały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - karp

B - skarpa

C - staw skokowy

D - brzoskwinia

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że nie wie, która z odpowiedzi jest poprawna. Dodała, że skłaniałaby się ku odpowiedzi C, jednak nie ma pewności. W związku z tym zdecydowała się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, pozostały A oraz D. Po dłuższym namyśle gracz wybrał wariant D, brzoskwinia.

Którą literę greckiego alfabetu napotkamy w synonimach wyrazów "wcale", "Identyczny"... [MILIONERZY]

Milionerzy - co ma egzokarp, mezokarp i endokarp? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co ma egzokarp, mezokarp i endokarp, jest odpowiedź D, brzoskwinia. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawy wariant, wygrała 75 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Egzokarp, mezokarp, endokarp to warstwy owocni w przypadku brzoskwini. Egzokarp to skórka, mezokarp to miąższ, a endokarp to łupina pestki - dodał słowa wyjaśnienia prowadzący program, Hubert Urbański.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl