Obserwuj w Google News

Ciężarna Magda Lamparska o podróżach autobusem. Nikt nie ustąpił miejsca. „Niezauważona Matka Polka”

3 min. czytania
07.07.2022 14:21
Zareaguj Reakcja

Gwiazda polskiech seriali, Magda Lamparska, opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym porusza temat ustępowania miejsca osobom ciężarnym. Jak podkreśla, czuła się jak „niezauważona Matka Polka”.

Magda Lamparska
fot. Instagram/magdalamparska/screen

Magdalena Lamparska to aktorka, która na swoim koncie ma role w wielu serialach i filmach. Zagrała m.in. w takich produkcjach jak „39 i pół”, „Hotel 52”, „Big Love”, „Listy do M.” czy „Porady na zdrady”. Najnowszym dziełem, w którym mogliśmy oglądać Magdę Lamparską, był erotyk Blanki Lipińskiej „365 dni”.

Kilka tygodni temu gwiazda pochwaliła się w sieci, że jest w ciąży i spodziewa się swojego drugiego dziecka.

Bardzo cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami tą wspaniałą wiadomością osobiście. To zawsze dla mnie ważny czas. Pełen cierpliwości, pokory, spokoju, oczekiwania… na nowe życie. „Stan błogosławiony” nie zawsze jest łaskawy, pod wieloma względami: fizycznym i emocjonalnym. Nie jesteśmy w stanie go zaplanować. Do tego głowa pełna zmartwień i nadziei, żeby wszystko będzie dobrze (…). Czujemy się bardzo dobrze i to jest najważniejsze. Zdrowie nam dopisuje. W radości czekamy na spotkanie – napisała aktorka na Instagramie.

Zobacz także: Gwiazda „Gogglebox” miała wypadek. Złamała kręgosłup. „Dostałam drugie życie”

Ciężarna Magda Lamparska o „urokach” podróżowania komunikacją miejską

Trudno przewidywać, w którym miesiącu ciąży może być Magdalena Lamparska, bo sama o tym nie wspominała. Wnioskowanie ze zdjęć może być mylne, bo każda ciąża przebiega inaczej. Gwiazda ma jednak już dość zauważalny brzuszek. Niestety niedawno, kiedy podróżowała komunikacją miejską, zauważyła, że wiele osób nie zauważa jej odmiennego stanu i nie spotyka się z propozycją ustąpienia miejsca jej jako ciężarnej.

W swoim poście, który zamieściła na Instagramie, określiła się mianem „niezauważonej Matki Polki”. „Oberwało się” młodym dziewczynom, bo gwiazda zauważyła, że te patrzyły na nią, ale nie było z ich strony żadnej reakcji.

Same młode, wysportowane dziewczyny, przed 20. rokiem życia siedzą. Ja stoję. Trochę specjalnie, żeby zobaczyć, co zrobią. Wszystkie miejsca zajęte. Patrzą w telefon, patrzą za okno, patrzą na mnie. Nic – napisała.

Redakcja poleca

Staram się nie nadużywać tego stanu w życiu społecznym, przez to, że czuje się skrępowana tym, że ktoś odrzuci moją prośbę, wyśmieje to, że mi ciężko. Co to takiego być w ciąży (…). Każda z nas przechodzi ten czas w zupełnie inny sposób, czasami takie ustąpienie miejsca więcej daje mi w sposób emocjonalny niż wyłącznie fizyczny – dodała.

Zabrzmię staro, ale za moich czasów, jak byłam nastolatką i tylko widziałam kobietę w ciąży, od razu ustępowałam miejsca. To jest dla mnie normalny odruch. Do tej pory tak jest. Czy dobrze zrobiłam, że stałam i nie poprosiłam? Czy to zależy od czasów, czy po prostu od człowieka? – spytała.

Pod wpisem wywiązała się dyskusja, w której wiele dziewczyn dzieliło się swoimi historiami, wskazując, że one również spotkały się z takimi reakcjami, kiedy były w ciąży. Rzadko kiedy zdarzało się, że ktoś je przepuścił w kolejce czy ustąpił miejsca. Lamparska dostała liczne wiadomości od internautek i część z nich opublikowała w swoim poście.

W komentarzach nie zabrakło jednak także komentarzy pełnych żalu o to, że aktorka wrzuca wszystkich do „jednego wora”, bo wśród młodych osób także są takie, które ustępują, a te, które tego nie robią, także mogą źle się czuć. Jedna z komentujących wspomniała, że ma problemy z ciśnieniem i w autobusie została zmuszona przez inne osoby do ustąpienia miejsca, po czym sama zemdlała. Ktoś inny przyznał, że brzuszki nie zawsze są widoczne.

A wystarczy zapytać, czy może ktoś ustąpić miejsca co to za problem? Ja sama ustępuję zawsze, ale poczucie, że mi się wszystko należy co u niektórych naprawdę sięga zenitu – dodała komentująca.

Po tych licznych krytycznych komentarzach Lamparska zdecydowała się edytować swój post i usunąć w nim niektóre przytoczone fragmenty. Ponadto w swoim story stwierdziła, że wcale nie jest tym rozżalona, bo czuje się po prostu szczęśliwa z powodu ciąży.