Zamknij

Filip Chajzer pokazał szokujące nagranie z Ukrainy. "To nie jest wojna, strzelają do dzieci" [WIDEO]

Maciej Friedrich
16.03.2022 18:19

Filip Chajzer opublikował w sieci wstrząsające nagranie, na którym pokazuje brutalność rosyjskiej agresji na Ukrainie. Pokazał między innymi dziewczynkę, która zmarła w Charkowie. Dziennikarz TVN nie szczędził ostrych słów.

Filip Chajzer
fot. screen: Instagram / filip_chajzer

Wojna w Ukrainie trwa trzeci tydzień. Brutalna inwazja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów to wydarzenie tragiczne, a z każdym kolejnym dniem w mediach pojawiają się coraz bardziej przerażające informacje. To już nie tylko bezprawna agresja, ale ludobójstwo, o które Władimira Putina oskarża cały świat. Doniesienia o kolejnych bombardowaniach, egzekucjach na ludności cywilnej i braku choćby odrobiny żołnierskiego honoru są wstrząsające. Miliony Ukraińców uciekają ze swojej ojczyzny i szukają schronienia między innymi w Polsce. Na szczęście Polacy pokazali, że w obliczu ludzkiej tragedii potrafią się zjednoczyć i okazują uchodźcom ogromne wsparcie materialne i duchowe. Potrzebujący mogą liczyć na dach nad głową, najpotrzebniejsze produkty i pieniądze. W obliczu tak wielkiej tragedii narodowość nie ma żadnego znaczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

W walce z rosyjską agresją niezwykle istotna jest walka z dezinformacją. Rosyjskie reżimowe media prezentują zakłamany obraz wojny, niestety wielu Rosjan nadal wierzy, że ich wojsko wkroczył do naszych wschodnich sąsiadów, by zaprowadzić pokój, podczas gdy nadal zabijani są niewinni cywile. Anglojęzycznym odbiorcom prawdziwy obraz inwazji postanowił pokazać Filip Chajzer. W mediach społecznościowych opublikował wstrząsające nagranie, na którym widać ogrom zniszczeń i ludzkiego cierpienia.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Filip Chajzer pokazał wstrząsające nagranie z Ukrainy. Rosyjscy żołnierze zabijają nawet dzieci

Na profilu Filipa Chajzera na Instagramie pojawiło się nagranie, na którym dziennikarz TVN pokazał dramat Ukrainy zaatakowanej przez Rosję.

- Mam do Ciebie jedną prośbę - zobacz i udostępnij. Im dalej mieszkasz od dramatu Ukraińskich obywateli, w tym dzieci, które codziennie są zabijane przez rosjan - tym bardziej udostępnij. Świat musi to widzieć! Dziękuję z góry - napisał.

Na filmie widzimy między innymi kilkuletnią dziewczynkę, która zmarła w Charkowie. Chajzer podkreślił, że kobiety i dzieci giną w Ukrainie codziennie.

- Każdego dnia rosyjscy żołnierze strzelają do dzieci i ich rodziców, gdy ci próbują uciec przed inwazją Rosji. Rosjanie bombardują także kliniki medyczne czy szpitale. Tamtejszy rząd twierdzi, że to nie jest "wojna". Masz rację, Rosjo! Wojna jest wtedy, kiedy walczą ze sobą żołnierze, a nie, kiedy wasi żołnierze strzelają do dzieci! - ostro i prawdziwie stwierdził.

Gwiazdor TVN zwrócił się także z apelem do obywateli Rosji.

- Rosjanie – jeśli bardziej martwi was brak u siebie marek, takich jak McDonald's, Coca-Cola czy Ikea, niż to, co wasi mężowie, bracia czy ojcowie robią w Ukrainie, to czas się obudzić! Wasz kraj jest odpowiedzialny za tę tragedię - ocenił.