Obserwuj w Google News

Cezary Żak ukarany za palenie śmieci. Wysokość mandatu szokuje

2 min. czytania
13.08.2022 16:01
Zareaguj Reakcja

Cezary Żak odpowiedział za palenie śmieci. Wcześniej zapowiadano, że zostanie surowo ukarany. Tabloid ujawnił wysokość mandatu, zapłaconego przez aktora. To zaskakująca suma.

Cezary Żak
fot. Instagram/@cezaryzak.official/screen

Wiosną na łamach „Super Expressu” pojawiły się zdjęcia Cezarego Żaka, który na swojej działce na Mazurach palił sterty śmieci. Wśród palonych odpadów znajdowało się sporo plastiku, co uwidaczniało się m.in. gęstym dymem, który unosił się nad paleniskiem.

Aktor został bardzo mocno skrytykowany a doniesienie na Żaka do właściwych organów złożył sam Jacek Ozdoba – wiceminister i sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Wstyd, panie Żak! – skwitował.

Zobacz także: Steven Seagal sieje propagandę w rosyjskiej telewizji. „Przeprowadziłem śledztwo”

Aktor swoje zachowanie tłumaczył w mediach. Początkowo zamieścił cytat z biblii, próbując rozmyć swoje przewinienie tłumaczeniem, że nie tylko on tak robi. Potem przeprosił „wszystkich, który poczuli się urażeni”.

Cezary Żak ukarany za palenie śmieci. Wysokość mandatu szokuje

Zachowanie Cezarego Żaka, który zdawał sobie nie robić nic z krytyki, ani nie przyjmować do siebie wiadomości, że palenie śmieci to w dzisiejszych czasach obciach i bardzo szkodliwe działanie, powtórnie skomentował Ozdoba.

Bagatelizowanie łamania prawa przez p. Żaka to pokaz pogardy. Dorobek artystyczny to nie powód do bezkarności. Liczę, że grzywna lub areszt ostudzi arogancję p. Żaka – napisał na Twitterze.

Po tym wpisie można było spodziewać się, że aktor zostanie naprawdę solidnie ukarany - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Żak jest osobą popularną. Wszyscy, którzy czekali na ten moment, właśnie się doczekali, bowiem do mediów trafiły doniesienia, że gwiazdor już za swój czyn zapłacił – dosłownie i w przenośni, bowiem wymierzono mu mandat.

Redakcja poleca

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, za tego typu czyn groziła mu kara nawet pięciu tysięcy złotych. Mimo to grzywna, jaką w stosunku do aktora zastosowano, jest dość zaskakująca: wyniosła – uwaga – 200 zł. Czynności wyjaśniające prowadzone były w związku z wykroczeniem, dlatego maksymalny wymiar kary mógł wynieść 500 zł. Jak ustalił „Super Express”, Cezary Żak mandat przyjął.

Prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 191 w myśl Ustawy o odpadach zostało zakończone postępowaniem mandatowym. Ukarany mężczyzna mandat przyjął – przekazała „Super Expressowi” st. asp. Iwona Chruścińska z KPP w Giżycku.

Myślicie, że Cezary Żak już więcej nie będzie palił śmieci?