Zamknij

Camilla zadrwiła z syna Meghan i Harry'ego. Komentarz rozwścieczył księcia Karola

09.08.2022 15:32

Camilla Parker Bowles miała pokusić się o uszczypliwy komentarz na temat syna Harry'ego i Meghan Markle, czym poważnie zdenerwowała księcia Karola. Zdaniem brytyjskiej prasy niefortunna wypowiedź może zaważyć na sukcesji następcy tronu. 

Camilla zadrwiła z syna Meghan i Harry'ego. Komentarz rozwścieczył księcia Karola
fot. TOBY MELVILLE/AFP/East News

Camilla Parker Bowles przestała być już czarną owcą w rodzinie królewskiej i stała się poważaną żoną księcia Karola. Na początku tego roku 75-latka otrzymała promocję od Elżbiety II na królową, gdy Karol zechce objąć tron. Camilla musi zatem unikać kontrowersji i wszelki sytuacji, które naraziłyby na szwank jej reputację. Niestety zdążyła już popełnić pierwszą gafę. 

Zobacz także

Camilla zadrwiła z syna Harry'ego i Meghan

Nie jest tajemnicą, że pojawienie się Meghan Markle od początku nie podobało się na brytyjskim dworze. Camilla podobnie jak inni royalsi nie miała tryskać radością, że plebejuszka ze Stanów wchodzi w wyższe sfery i próbuje odciągnąć Harry'ego od rodziny. Księżna miała nawet pozwolić sobie na niewybredny komentarz na temat urody syna Meghan i Harry'ego.

Czy nie byłoby zabawnie, gdyby twoje dziecko miało rude włosy afro? - miała zażartować przy Harrym. 

Tom Bower, autor książki "Zemsta. Meghan, Harry i wojna między Windsorami" relacjonuje, że książę Karol najpierw zareagował chichotem, ale potem najzwyczajniej wściekł się na żonę. Obawiał się, że wypowiedź wycieknie do mediów i wybuchnie skandal, a on i Camilla zostaną posądzeni o rasizm. To tylko krok do zrujnowania sobie PR wśród Brytyjczyków, którzy z pewnością nie będą chcieli mieć takiej pary królewskiej. 

Karol uważa, że Camilla powinna być bardziej ostrożna, zwłaszcza gdy stawka jest tak wysoka. To zniweczyło 20 lat ciężkiej pracy Camilli i Karola, którym udało się zmienić ją w akceptowalną przyszłą królową - komentuje magazyn "Woman's Day".

Jest być może bardziej zdenerwowany niż Camilla. Wie, że nie jest popularny wśród młodszego pokolenia Brytyjczyków i jest szczerze zdenerwowany. Skandal rasistowski z udziałem Camilli jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowali - czytamy. 

loader