Obserwuj w Google News

Camilla ucieszyła się z rozstania Williama i Kate. Wyszły szokujące szczegóły

2 min. czytania
27.10.2022 16:04

Camilla i księżna Kate obecnie utrzymują przyjazne relacje, lecz nie nie zawsze tak było. Ujawniono, jak żona króla Karola III zareagował na wieść o rozstaniu Kate i Williama, do którego doszło jeszcze przed ślubem. Królowej małżonce bynajmniej nie było z tego powodu przykro... 

Camilla, Kate i William
fot. Kirsty O'Connor/Associated Press/East News, Toby Melville/Associated Press/East News

Camilla Parker-Bowles, a dziś Królowa Małżonka Zjednoczonego Królestwa, długo nie była akceptowana w rodzinie królewskiej, ani tym bardziej lubiana przez Brytyjczyków, którzy wypominali jej rozbicie małżeństwa księcia Karola i Diany. Mimo że Camilla uchodziła za persona non grata, sama z nieufnością traktowała osoby pragnące wejść w królewskie kręgi. Podobno na początku nie oszczędzała nawet Kate Middleton

Redakcja poleca

Camilla wrogo o Kate: "Nie nadaje się do rodziny"

Znawca royalsów wyznał  w "The Daily Beast", że Camilla ucieszyła się, gdy w 2007 roku po kilku latach związku William zerwał z Kate. 

- Byłem w Londynie, gdy Kate i William rozstali się. Dla mnie to był szok, wszyscy byli przekonani, że to tylko kwestia czasu aż William oświadczy się Kate. Wtedy ludzie zaczęli mi mówić, że Kamila popierała ich decyzję - wspomina Christopher Andersen. 

Przyszła królowa małżonka miała niepochlebnie wypowiedzieć się o Kate i stwierdzić, że dziewczyna Williama, choć sympatyczna, jest zbyt nisko urodzona, żeby wejść do rodziny królewskiej. Poza tym Camilla nie przepadała za manierami Middleton - "dziewczyny z ludu" - i jej sposobem bycia, kompletnie innym niż preferuje się w wyższych sferach, w których sama obracała się jako potomkini Alice Keppel, słynnej kochanki Edwarda VII.

Andersen stwierdził, że Camilla miała nawet namawiać Karola, by ten odwiódł Williama od ślubu z Kate. To, jak wiadomo, się nie udało. Wbrew oczekiwaniom Camilli młody książę pojął za żonę Middleton, tym samym wprowadzając "plebejuszkę" w wyższe sfery.

Rodzice Kate Middleton nie mają szlacheckiego pochodzenia. Matka pracowała jako stewardessa, a ojciec był dyspozytorem lotów w British Airways. Kate zaś ukończyła studia na wydziela historii sztuki i dorabiała m.in. jako barmanka, hostessa i sprzedawczyni z odzieżą myśliwską. Po studiach przez rok pracowała w firmie odzieżowej Jigsaw, w której zajmowała się m.in. wyszukiwaniem dodatków do ubrań i projektowaniem biżuterii. 

EN_01264060_0015
fot. FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS