Obserwuj w Google News

Camilla pokazała siostrę. Jak wygląda Annabel Elliot? [FOTO]

2 min. czytania
20.10.2022 16:16
Zareaguj Reakcja

Camilla i jej młodsza siostra Annabel Elliot pojawiły się razem na wręczeniu Nagrody Bookera. Była to pierwsza od lat okazja, by zobaczyć, jak wygląda siostra żony Karola III. Obie łączy spore podobieństwo. 

Camilla
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

Camilla Parker-Bowles, zgodnie z wolą zmarłej Elżbiety II, została oficjalnie mianowana Królową Małżonką Zjednoczonego Królestwa i przyjmuje honory należyte żonie monarchy Karola III. Od zaprzysiężenia brytyjskie media bacznie przyglądają się 75-latce i komentują niemal każdy jej ruch. Pod lupę wzięto także otoczenie Camilli oraz członków jej rodziny, którzy do tej pory rzadko pojawiali się publicznie.

Redakcja poleca

Camilla pokazała swoją siostrę Annabel Elliot 

Dzieci Camilli trzymają się z dala od brytyjskiego dworu. Syn Thomas jest popularnym krytykiem kulinarnym, a córka Laura - kuratorką wystaw w londyńskiej galerii sztuki. Oboje są już dorośli i mają własne pociechy, zatem Camilla jest także babcią. 

Rodzeństwo Camilli również jest sławne w brytyjskim światku. Zmarły w 2014 roku Mark Shand był pisarzem, autorem książek podróżniczych i aktywistą działającym na rzecz ratowania słoni. Z kolei 73-letnia siostra Annabel Elliot (a właściwie Sonia Annabel) zawodowo zajmuje się projektowaniem i dekoracją wnętrz oraz handluje antykami. To ona nadzorowała prace renowacyjne w wielu królewskich obiektach, co przyniosło jej uznanie w branży. Ma troje dzieci. Jej najstarszy syn do niedawna pełnił funkcję przewodniczącego Brytyjskiej Partii Konserwatywnej.

17 października Camilla i Annabel Elliot pojawiły się na gali Nagrody Bookera 2022, gdzie Camilla wręczyła statuetkę zwycięzcy, Shehanowi Karunatilace ze Sri Lanki. Jak widać na pierwszym zdjęciu (Annabel stoi za Camillą) siostry łączy spore podobieństwo, nawet pod względem fryzury.

EN_01542367_0006
fot. Rex Features/East News
EN_01351092_7719
fot. Rex Features/East News