Obserwuj w Google News

Były mąż Dody w tarapatach. Prokuratura ujawnia: "Emilowi S. przedstawiono łącznie 45 zarzutów"

2 min. czytania
30.11.2021 18:47
Zareaguj Reakcja

Po premierze "Dziewczyn z Dubaju" nad Dodą i Emilem S. zawisły ciemne chmury. Prokuratura postawiła wokalistce zarzut dotyczący "pomocnictwa w udaremnianiu zaspokojenia wierzycieli". Były mąż gwiazdy usłyszał ponad 40 zarzutów, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

 Były mąż Dody w tarapatach. Prokuratura ujawnia: "Emilowi S. przedstawiono łącznie 45 zarzutów"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Doda wydała oświadczenie odnośnie zarzutu, który przedstawiała jej warszawska prokuratura. Producentka kreatywna filmu "Dziewczyny z Dubaju" twierdzi, że nie była świadoma pewnych spraw, ponieważ zajmował się nimi jej wspólnik i były mąż. 

Chcę pomóc inwestorom i ekipie odzyskać pieniądze dlatego przejęłam konto z syndykiem, z którym omawiałam porozumienia od miesiąca.dalej będę promować oraz dystrybuować ten wspaniały film, ale już SAMA! Nauczka na przyszłość: jesteś artystą? Twórz filmy, a nie spółki. Do tego pierwszego jak widać mam talent - podkreśliła w komunikacie gwiazda. 

Redakcja poleca

Dziewczyny z Dubaju: Emil S. z zarzutami. O co oskarżony jest były mąż Dody? 

Jak informuje "Super Express", "prokuratura Okręgowa w Warszawie wspólnie z Komendą Stołeczną Policji oraz Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie działania na szkodę wierzycieli spółki zajmującej się produkcją filmów". W oświadczeniu prokuratura ujawnia, że chodzi o maltańską spółkę Emila S., któremu w związku ze sprawą postawiono aż 45 zarzutów. 

Emilowi S. przedstawiono łącznie 45 zarzutów obejmujących udaremnienie zaspokojenia wierzycieli poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie, a następnie przeniesienia na nią majątku w postaci pieniędzy w kwocie ponad 12 mln złotych - czytamy w oświadczeniu prokuratury przesłanym "Super Expressowi".

Materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że podejrzany dokonał powyższego w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli posiadających wobec spółki należności zasądzone orzeczeniami sądów. Emil S. zawarł również umowy przenoszące prawa autorskie oraz udziały w zyskach osiąganych z produkcji filmowych. Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe. Czynności z podejrzanym trwają - ujawniono w komunikacie. 

Emilowi S. grozi łącznie do 10 lat pozbawienia wolności.