Zamknij

Bożena Dykiel zostanie usunięta z obsady "Na Wspólnej"? Władze TVN podjęły decyzję

05.11.2021 15:49

Bożena Dykiel wywołała skandal wypowiedzią o depresji w "Dzień Dobry TVN". W sieci huczy o możliwym zwolnieniu aktorki z serialu "Na Wspólnej". Stacja TVN postanowiła odnieść się do spekulacji w oficjalnym komunikacie. Bożena Dykiel straci rolę Marii Zięby? 

Bożena Dykiel
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Wypowiedź Bożeny Dykiel w "Dzień Dobry TVN na temat przyczyn depresji wywołała olbrzymie poruszenie. Szczególnie krytykowano wypowiedź aktorki o "walce bogaczy" i fragment odnoszący się do statystyk covidowych. Uszczypliwie komentowano również "prozdrowotne okulary", które aktorka włożyła w czasie rozmowy, aby zaprezentować własne remedium na stany depresyjne. 

Na wypowiedź Dykiel zareagowała fundacja "Twarze Depresji", organizator kampanii społecznej, która zaprosiła aktorkę do współpracy. Organizacja najpierw odcięła się od słów Dykiel, podkreślając, że była to osobista opinia aktorki na temat depresji, a następnie wydała komunikat, w którym poinformowała o zerwaniu współpracy z gwiazdą "Na Wspólnej". Ponadto do afery z Dykiel odniosło się parę znanych osób, m.in. Paulina Młynarska oraz Agnieszka Woźniak-Starak, która tamtego dnia współprowadziła rozmowę z aktorką. 

Afera z Bożeną Dykiel w DDTVN. Aktorka straci rolę w serialu "Na Wspólnej"?

W sieci rozgorzała dyskusja, czy po feralnym występie w "Dzień Dobry TVN" Bożena Dykiel poniesie jakieś konsekwencje w stacji. Portal Pomponik zasugerował, że Dykiel może stracić rolę w serialu "Na Wspólnej". Aktorka od lat gra tam Marię Ziębę, jedną z najbardziej lubianych bohaterek telenoweli. 

W związku z zaistniałą sytuacją najprawdopodobniej postać grana przez Bożenę Dykiel nie pojawi się w scenariuszach kolejnych odcinków serialu "Na Wspólnej", a jej wątek zostanie wkrótce zakończony. Większość osób z TVN, również aktorów z serialu, jest zażenowanych jej zachowaniem - poinformował Pomponik, powołując się na informatorów z produkcji serialu.

W związku z powielającymi się doniesieniami o zwolnieniu aktorki głos w sprawie zabrały władze stacji TVN. Z oświadczenia dowiadujemy się, że Bożena Dykiel nie straci pracy w serialu "Na Wspólnej".

Nie planujemy zmian w obsadzie serialu "Na Wspólnej". A Widzowie i fani nie wyobrażają sobie serialu bez kultowej Marii Zięby, granej przez Bożenę Dykiel - poinformowało Biuro Prasowe TVN Grupy Discovery w oświadczeniu przesłanym "Faktowi". 

Wątek Marii Zięby będzie zatem kontynuowany, a aktorka, która wywołała kontrowersje w śniadaniówce, nie musi obawiać się utraty pracy.

Dobry plan? 

EN_01405053_0314
fot. VIPHOTO/East News
EN_01304575_0184
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS
loader
Rolnik szuka żony: 8 największych skandali, afer i dramatów. Pamiętacie te historie? [GALERIA]
8 Zobacz galerię
fot. Rolnik szuka żony TVP/screen