Zamknij

Bożena Dykiel zniknie z "Na Wspólnej"? Tak ma zapłacić za wypowiedzi w "Dzień Dobry TVN"

04.11.2021 21:42

Bożena Dykiel wzbudziła ogromne kontrowersje słowami o koronawirusie i depresji w "Dzień Dobry TVN". Według medialnych doniesień ma za to zapłacić usunięciem w obsady "Na Wspólnej".

Bożena Dykiel
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Bożena Dykiel to bez żadnych wątpliwości jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która na swoim koncie ma ogromną ilość kreacji docenianych przez widzów i krytyków. Mogliśmy oglądać ją w takich klasykach jak "Znachor" czy "Janosik", od lat jest także jedną z największych gwiazd serialu "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać Marii Zięby. Z racji swojej popularności została zaproszona do "Dzień Dobry TVN" jako jedna z twarzy kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję". O słowach, które wypowiedziała przed kamerami, jest głośno, ale niestety nie w pozytywny sposób. Dykiel zaszokowała kontrowersyjnymi teoriami, twierdziła między innymi, że koronawirus jest mniej zabójczy od grypy, bagatelizowała pandemię, a jako sposoby na walkę z depresją wymieniała zmianę diety, cudowne okulary, a nawet "walnięcie kielicha".

Słowa aktorki spotkały się z ostrą krytyką zarówno specjalistów, jak i kolegów i koleżanek z branży. Fundacja "Twarze depresji" postanowiła zakończyć z nią współpracę, co daje doskonały przykład na to, jak nierozważne były teorie gwiazdy "Na Wspólnej". Niepochlebnie na temat jej słów wypowiedziała się także psycholog.

- Polska XXI wiek. Szok i niedowierzanie. Przeżyjmy to jeszcze raz, jeno z wątkiem psychoedukacyjnym. „Walnięcie kielicha” nie sprzyja regulacji emocji, przede wszystkim w zaburzeniach nastroju (...) pomyślcie o wielu osobach, które nie śledzą kanałów psychoedukacyjnych: „Kurde, Marian ma chyba depresję. Chyba namówię go na psychologa. Ale Bożenka z "Na Wspólne" pokazywała w telewizji takie okulary ostatnio i po kłopocie - pisała Joanna Gutral z bloga Zdrowa Głowa.

Może się okazać, że Bożena Dykiel za swoje słowa zapłaci nie tylko krytyką, ale także utratą pracy.

Bożena Dykiel zniknie z "Na Wspólnej" za swoje słowa w "Dzień Dobry TVN"?

Jak informuje portal Pomponik, już niedługo Bożena Dykiel może zapłacić za kontrowersyjną wypowiedź podczas wizyty w "Dzień Dobry TVN". Mówi się o tym, że stacja nie chce być dłużej wiązana z aktorką.

- Mówi się, że w TVN-ie nie ma już czego szukać, a jej dni są policzone - zdradza informator portalu.

Oznaczałoby to, że Dykiel zniknie z obsady "Na Wspólnej", gdzie występuje od 2003 roku.

- W związku z zaistniałą sytuacją najprawdopodobniej postać grana przez Bożenę Dykiel nie pojawi się w scenariuszach kolejnych odcinków serialu "Na Wspólnej", a jej wątek zostanie wkrótce zakończony. Większość osób z TVN, również aktorów z serialu, jest zażenowanych jej zachowaniem - czytamy.

Myślicie, że zachowanie Bożeny Dykiel było na tyle naganne, że TVN postanowi się z nią rozstać?

loader
Bożena Dykiel
fot. Mateusz Jagielski/East News