Zamknij
Blanka Lipińska
  • Blanka Lipińska
  • Blanka Lipińska
  • Blanka Lipińska
  • 8 Zobacz
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Blanka Lipińska to autorka erotycznych powieści, które w ostatnim roku stały się najchętniej czytanymi książkami w Polsce. W kinach wciąż można zobaczyć pierwszy film na podstawie "365 dni" z Michele Morrone i Anną Marią Sieklucką w rolach głównych. Zobacz, jak Blanka Lipińska wyglądała, zanim stała się sławna.  

Blanka Lipińska karierę powieściopisarki zaczęła dość późno. Wcześniej zajmowała się czymś zupełnie innym. Na swoim koncie ma pracę, jako menagerka klubów nocnych czy terapeutka-hipnotyzerka. Ma również wykształcenie kosmetyczne, a szerszej publiczności zaczęła być znana, kiedy została promotorką federacji KSW Ring Girls.

Blanka Lipińska: największy sukces

Niewątpliwie punktem zwrotnym w karierze Blanki Lipińskiej było wydanie pierwszej powieści erotycznej "365 dni". Książka została okrzyknięta polską odpowiedzią na "50 twarzy Greya" i szybko zyskała wierne grono fanów. 

Na początku 2020 roku jej pierwsza powieść "365 dni" doczekała się adaptacji filmowej. Film wyreżyserowała Barbara Białowąs, a główne role zagrali Michele Morrone i Anna Maria Sieklucka. Film okazał się wielkim sukcesem, już w tydzień od premiery zobaczyło go ponad milion widzów. 

Blanka Lipińska świętuje międzynarodowy sukces "365 dni". Tego od dawana nie robiła [FOTO]

Film cieszył się ogromną popularnością, mimo bardzo negatywnych ocen krytyków. Jednak nawet one nie przeszkodziły mu w osiągnięciu światowego sukcesu. Ekranizacja Lipińskiej była w czołówce najchętniej oglądanych produkcji w ponad 20 krajach w tym m.in. Danii,  Portugalii,  USA, czy Wielkiej Brytanii.

Michele Morrone zdradził, że powstanie druga część "365 dni"