Obserwuj w Google News

Bill Cosby winny molestowania 16-latki. Musi teraz zapłacić pół miliona dolarów

2 min. czytania
22.06.2022 12:26
Zareaguj Reakcja

Bill Cosby jest winny napaści seksualnej na 16-letnią dziewczynkę – tak orzekła ława przysięgłych w sprawie, która swój początek ma aż w 1975 roku. Aktor będzie musiał zapłacić spore odszkodowanie.

Bill Cosby
fot. SplashNews.com/East News

Bill Cosby przez kilka lat musiał stawić czoła mediom i opinii publicznej. W 2014 roku ruszył proces cywilny – wtedy to poszkodowana Judy Huth wniosła pozew przeciwko aktorowi. Ten zaprzeczał, jakoby kiedykolwiek stosował przemoc seksualną wobec nieletnich.

Zobacz także:  Die Antwoord oskarżeni o molestowanie i znęcanie nad dziećmi: "Zrobili ze mnie niewolnika"

Bill Cosby winny molestowania nieletniej

- Ta sprawa dowodzi, że możesz uciekać, ale nie możesz się ukryć – mówił adwokat poszkodowanej, Nathan Goldberg.

Przypomnijmy, że Judy Huth zarzuciła aktorowi nie tylko molestowanie, ale też pobicie na tle seksualnym oraz umyślne spowodowanie rozstroju emocjonalnego. Bill Cosby miał poznać się z poszkodowaną oraz jej przyjaciółką w parku, potem zaprosić do swojego klubu tenisowego, a następnie do domu, gdzie podał nieletnim dziewczynkom alkohol.

Następnie przenieśli się do rezydencji Playboya, gdzie Bill Cosby kazał im się przedstawiać jako 19-latki. Tam doszło do molestowania: „On nie przestał. Po prostu zamknęłam oczy. [...] To było tak szybko. Może pięć minut. Szybko” – mówiła Judy Huth.

Ława przysięgła zadecydowała, że Bill Cosby musi zapłacić Judy Huth pół miliona dolarów odszkodowania. Nie otrzyma jednak pieniędzy za szkody moralne – z tego obrotu sprawy cieszą się prawnicy aktora i twierdzą, że odnieśli zwycięstwo.

Redakcja poleca

Bill Cosby nie pojawił się na rozprawie, na której odczytano decyzję rady przysięgłych. Wiadomo, że będzie chciał złożyć apelację od wyroku.

Co ciekawe, sprawa Judy Huth to pierwsza sprawa związana z molestowaniem i napaścią przez Billa Cosby’ego, która doczekała się procesu. Przez ostatnie 12 lat ponad 50 kobiet oskarżyło aktora o takie występki.

Warto wspomnieć, że Bill Cosby kilka lat temu został skazany na 10 lat za gwałt na Andrei Constand. Aktor miał ją wykorzystywać i wręcz faszerować pigułkami usypiającymi Przebywał niecałe trzy lata w więzieniu w Pensylwanii – wyszedł na wolność w 2021 roku przez uchylenie wyroku w wyniku apelacji. Miało dojść do uchybień podczas procesu.

Gwiazdy, które doświadczyły przemocy
7 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS