Zamknij

Big Boy z „Gogglebox” o porażającej diagnozie. Lekarze dawali mu dwa, trzy lata życia

Klaudia Bochenek
20.03.2022 17:27

Big Boy z „Googlebox” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd programu TTV. Sławę zdobyli również Agnieszka Kotońska, Dominik Abus, Mariusz Kozak czy Sylwia Bomba. Wierni widzowie przez lata mogli obserwować metamorfozę Big Boya. Niewielu wie, że lekarze dawali mu tylko 2-3 lata życia.

Big Boy Mateusz Borkowski Gogglebox
fot. Screen Instagram big_borkowski_boy

Big Boy, a właściwie Mateusz Borkowski, schudł ponad 170 kg. Zdjęcia metamorfozy, które publikuje w mediach społecznościowych, spotkały się z ogromnym podziwem. Wielu fanów „Gogglebox” poczuło się zmotywowanych do zmiany swojego wyglądu. Big Boy dodaje również zdjęcia z plaży i nie wstydzi się „efektów ubocznych” utraty wagi, czyli nadmiaru skóry.

Zobacz także: Gwiazdor "Gogglebox" był fryzjerem Andrzeja Dudy. "Najwięcej wieśniaków jest w PiS"

Big Boy schudł ponad 170 kg. Wcześniej lekarze dawali mu 2-3 lata życia

Uczestnik programu „Gogglebox” schudł ponad 170 kg – startował z wagi 250 kg. Przez problemy ze zdrowiem udał się do lekarza – czuł, że znalazł się w kryzysowym punkcie i sam nie znajdzie z niego wyjścia.

Miał trudności z poruszaniem się, a także z wykonywaniem codziennych, prostych czynności. To był cios i z dnia na dzień zdecydował się na wizytę u lekarza. Zaczął starać się, aby zmienić coś w swoim życiu, a po szeregu badań znalazł w internecie polecaną klinikę.

- Tam lekarz wyłożył mi wszystkie karty na stół i to chyba mną najbardziej wstrząsnęło. Powiedział prawdę po żołniersku, prosto w oczy: „Słuchaj stary, Ty za dwa, trzy lata umrzesz. Ważysz 250 kg, serce ci stanie, upadniesz, nawet nie będziesz wiedział kiedy. Szkoda życia” mówił Big Boy w rozmowie z „cozatydzien.tvn.pl”.

Będąc świadomym, jak niewiele życia mogło mu jeszcze zostać, zmobilizował się z całych sił. Początkowo przeżył szok, ale wkrótce zaczął prowadzić zdrowszy tryb życia. Zdecydował się także na operację bariatryczną.

- Wracając z kliniki, zatrzymałem się na stacji benzynowej i nie byłem w stanie się odezwać. W mojej głowie kotłowały się tysiące myśli. Zrozumiałem, że wpadłem w szambo i czuję już jego dno. Postanowiłem, że teraz lecę po swoje, zmienię swoje życie na lepsze – mówił Big Boy.

Mateusz Borkowski przyznał, że obecnie waży tylko 73 kg. Nie tylko czuje się lepiej, ale również znalazł miłość.

- Jestem w związku ze wspaniałą kobietą. Dążymy do wspólnych celów, kochamy się, chcemy być ze sobą na dobre i na złe. Wypracowaliśmy związek partnerski, pełen zaufania i jestem bardzo zadowolony z tego, jak to wygląda. Reszta niech zostanie naszą tajemnicą wyjawił Big Boy.

Jednocześnie Mateusz Borkowski nie chce nazywać swojej metamorfozy walką, a zmianą stylu życia. Wie, że przez kolejne długie lata będzie musiał zdrowo i aktywnie się prowadzić. Przyznaje, że ma teraz niesamowitą kondycję, a 30 km spaceru to żaden wyczyn.

RadioZET.pl/Cozatydzien.tvn.pl

loader
Patryk Vega
12 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News