Zamknij

Baba Wanga przewidziała prezydenturę Zełenskiego? Miała wizję o przyszłości Ukrainy i końcu wojny

Anna Skalik
02.10.2022 18:00

Baba Wanga to znana mistyczka i wróżbitka, której liczne przepowiednie miały się sprawdzić. Jej przyjaciel, Sergei Kostornoi, w jednym z wywiadów ujawnić miał, co Wanga mówiła o wojnie Rosji z Ukrainą, a także jak widziała sytuację kraju Putina.

Baba Wanga
fot. www.1tv.ru/screen

Baba Wanga to bułgarska mistyczka, która nazywana była „Nostradamusem z Bałkanów”. Kobieta, która zmarła 25 lat temu, pozostawiła po sobie wiele przepowiedni. Liczne z nich już się sprawdziły – tak przekonują fani Wangi. Kobieta wielokrotnie poddawana była badaniom naukowców, które miały pokazać, skąd biorą się informacje, przekazywane przez kobietę i dlaczego aż tak wiele z nich – jak szacowano, nawet 85 procent – jest zgodna z prawdą.

Baba Wanga jako 12-latka została wciągnięta przez trąbę powietrzną. Została potem odnaleziona z oczami zaklejonymi pyłem i błotem. To sprawiło, że wkrótce straciła wzrok. Kiedy miała 30 lat ujawniły się jej nadzwyczajne zdolności. Zaczęła przepowiadać przyszłość lokalnej ludności, a głos o niej zaczął docierać coraz dalej. Wanga miała przepowiedzieć m.in. rozpad Związku Radzieckiego, katastrofę w Czarnobylu, śmierć księżnej Diany, zamach na World Trade Center, a nawet własną śmierć.

Co ciekawe, wśród jej wizji były takie, które mogą dotyczyć bliskiego nam okresu. Z czasu przepowiedni katastrofy w Czarnobylu pochodzić ma wizja innej katastrofy nuklearnej w Europie, o której coraz częściej mówi się w kontekście elektrowni w Zaporożu, które w związku z wojną w Ukrainie obecnie pozostaje pod kontrolą Rosjan.

Interesującym jest, że Baba Wanga przewidziała także prezydenturę Baracka Obamy, wskazując wprost, że 44. prezydentem USA będzie Afroamerykanin. Coraz więcej osób jest zdania, że bułgarska wróżbitka dostrzec miała w swoich wizjach również Wołodymyra Zełenskiego – prezydenta Ukrainy.

Zobacz także: Przewidziała eksplozję w Czarnobylu i śmierć Diany. Jej przepowiednia na 2023 rok jest przerażająca

Baba Wanga miała wizję o przyszłości Ukrainy, końcu wojny i Zełenskim?

Choć Baba Wanga zmarła w 1995 roku, wiele z jej przepowiedni utkwiło w pamięci bliskich jej osób. Sergei Kostornoi, przyjaciel zmarłej, wielokrotnie rejestrował jej przepowiednie i niedawno jedną z nich zaprezentował w rosyjskim Kanale Pierwszym. To, co Wanga mu powiedziała, dotyczyło przyszłości Rosji, Ukrainy, wojny, jaka między nimi i nie tylko.

W programie, który wyemitował Первый канал, Sergei Kostornoi przekazał, że jedną z ważniejszych dat w obecnej historii Rosji miał być 22 lutego 2022 roku. Dwa dni później kraj Putina rozpoczął inwazję na Ukrainę. Być może Wanga pomyliła się o dwa dni, a może to właśnie wtedy zapadły konkretne postanowienia, dotyczące samej wojny. Sam rok 2022 miał być zdaniem Wangi „rokiem zmian”.

Wanga miała widzieć w swoich przepowiedniach także wodza Ukrainy, którego Ukraina pokocha. Czy chodzi o Wołodymyra Zełenskiego? Wiele może na to wskazywać, bo to on, zgodnie ze słowami mistyczki, kierować miał krajem w czasie wojny.

Władza będzie się tam często zmieniać. W końcu przyjdzie taki władca: młody, przystojny, rozmowny, wszyscy go polubią. Wszyscy będą go oklaskiwać, a wtedy okaże się, że doprowadzi Ukrainę do poważnego konfliktu i będą problemy – powiedzieć miała Baba Wanga.

Choć trudno dopatrywać się przyczyn konfliktu po stronie ukraińskiej - a tym bardziej w osobie samego prezydenta, wielu komentatorów uważa, że to właśnie o nim mówiła Bułgarska wizjonerka.

Jak zauważył Kostornoi w wywiadzie, Baba Wanga nie lubiła podawać dokładnych dat, ale przekonywała, że Ukraina miałaby stać się częścią Rosji, a to miałoby się stać przed 2027 rokiem. Co interesujące, Rosja miałaby także wcielić  Białoruś, Bułgarię czy Serbię. Sam przyjaciel Wangi nie dawał wiary jej słowom.

Śmiałem się już wtedy: „No tak, Bułgaria i Związek Słowiański?” Odpowiedziała: „Czas postawi wszystko na swoim miejscu. Matka Rosja pod opieką Matki Boskiej przetrwa i będzie prosperować” – powiedział Siergiej.

Nic dziwnego, że słowa te przetoczyły się przez liczne rosyjskie media. Mimo wszystko nikt nie ma wątpliwości, że są to tylko przepowiednie, którym większość nie daje wiary. Patrząc na obecne wydarzenia za polską granicą – m.in. odbicie kolejnego miasta przez armię Ukrainy, wizja "Związku Słowiańskiego" czy wcielenia Bułgarii do Rosji jest abstrakcją.

1
fot.

www.1tv.ru/kard z programu

wanga2
fot.

www.1tv.ru/kadr z programu