Zamknij

Antoni Królikowski pokazał, jak wygląda grób Pawła Królikowskiego. "Zapisany w sercach" [ FOTO]

02.11.2021 15:26

1 listopada w sieci pojawiły się zdjęcia grobu Pawła Królikowskiego. Pamięć zmarłego ojca i męża we wzruszających słowach uczcili Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Paweł Królikowski i Antoni Królikowski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Wybitny aktor, prezenter, osobowość telewizyjna, prezes Związku Artystów Scen Polskich - zasługi gwiazdora dla polskiej kultury można wymieniać długo, podobnie jak jego świetne kreacje docenione przez krytyków oraz licznych fanów. Mogliśmy oglądać go w takich hitach jak "Pitbull", "Belfer" czy "Sługi wojny", a za rolę w "Trzy minuty. 21:37" otrzymał statuetkę Złotej Kaczki. Jednak bez w wątpienia największą popularność przyniosła mu kreacja Kusego w uwielbianym przez widzów serialu "Ranczo". Był także jednym z ulubionych jurorów programu "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym występował w latach 2014-2019.

Paweł Królikowski w 2015 roku przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Cztery lata później ponownie znalazł się na stole operacyjnym po tym, jak wykryto u niego guza mózgu. Aktor zmarł w wieku 58 lat, a jego śmierć była wielką tragedią nie tylko dla najbliższych, ale także całego polskiego środowiska artystycznego. Gwiazdor został pochowany 5 marca 2020 roku w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Za wybitny wkład w polską kulturę został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego. Bliscy uczcili pamięć zmarłego aktora

Antoni Królikowski pozostawił pogrążonych w żałobie ukochaną żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci, w tym aktora Antoniego Królikowskiego. W dniu Wszystkich Świętych wdowa po gwiazdorze oraz inni jego najbliżsi uczcili pamięć zmarłego, publikując zdjęcie jego grobu i dodając wzruszające wpisy. Na fotografii, która znalazła się na profilu Antoniego na Instagramie, możemy zobaczyć zasypany kwiatami i zastawiony zniczami pomnik.

- Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace Pater. Amen - zapisał po łacinie treść modlitwy "Wieczny odpoczynek" syn sławnego aktora. 

Także Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała grób męża za pośrednictwem Instastory.

- Gdy odejdziesz, zostanie twoja miłość, prawdziwy pomnik zapisany w sercach - napisała.

W sieci znalazło się bardzo dużo komentarzy fanów Pawła Królikowskiego, którzy wspominali aktora i jego dokonania.

- Wspaniały aktor i jeszcze wspanialszy człowiek.

- Mam wrażenie, jakby to wczoraj było. Wspaniały człowiek i aktor.

- Wspaniały człowiek i aktor. Na zawsze pozostanie w naszych sercach - czytany.

loader