Obserwuj w Google News

Antek Królikowski znów zawinił? Przez niego wstrzymano prace nad popularnym serialem

Anna Skalik
3 min. czytania
09.04.2022 22:36

Antek Królikowski od kilku dni odpoczywa od obecności w mediach. Po skandalu z galą MMA spadły na niego przykre konsekwencje - także zawodowe. Okazuje się jednak, że przez niego cierpią inni aktorzy. Chodzi o osoby związane

Antek Królikowski
fot. Instagram/Antek Królikowski/screen

Antek Królikowski po skandalu z freakfighterską galą federacji Royal Division, gdzie odbyć się miał pojedynek sobowtórów Putina i Zełenskiego, postanowił usunąć się w cień. Aktor doszedł do wniosku, że po tylu tygodniach "złej prasy", wreszcie musi zniknąć z mediów i dać o sobie na jakiś czas zapomnieć.

Rzeczywiście, w ostatnich tygodniach było o nim bardzo głośno i - niestety - przeważnie były to informacje, które nie stawiały go w zbyt dobrym świetle. Na samym początku roku mówiło się o awanturze z ojcem Joanny Opozdy. Potem sporo krytycznych uwag aktor zgarnął za opuszczenie żony na miesiąc dla celów programu "Przez Atlantyk", choć Joanna była wtedy w szóstym miesiącu ciąży, którą słabo znosiła. Wreszcie gruchnęły wieści o tym, że Antek porzucił Opozdę tuż przed samym porodem, aż wreszcie na jaw wyszło, że miał zdradzać żonę z jej sąsiadką na długo przed rozstaniem. Wszystko to sprawiło, że sympatia do Antka mocno spadła. Jednak kiedy Królikowski z uśmiechem zapowiadał walkę "fake Zełenskiego" i "fake Putina", czara goryczy się przelała.

Zobacz także: Jurek Owsiak apeluje do władz. "Co za przerażający pomysł!". Chodzi o rocznicę katastrofy smoleńskiej

Antek Królikowski znów winny? Przez niego aktorzy nie mają pracy

Praca na planie serialu to zespół naczyń połączonych. Jeśli zabraknie jednego z głównych aktorów, to ci, którzy mają wspólne wątki, muszą na niego czekać. Ewentualnie wprowadza się zmiany w scenariuszu. Tak często dzieje się, kiedy ktoś niespodziewanie odchodzi z ekipy - na przykład aktorka w związku z ciążą czy narodzinami dziecka. Zdarza się, że ktoś nagle rozstaje się z produkcją. Tak było na przykład z "M jak miłość" i Barbarą Kurdej-Szatan, która po pamiętnych słowach o polskich pogranicznikach została wykluczona z serialu. Odejście aktorki spowodowało, że z "Emką" rozstało się jeszcze kilka innych osób.

Teraz podobna sytuacja ma miejsce na planie serialu "Mecenas Porada". Jak ustalił serwis "Plotek", choć drugi sezon produkcji został już potwierdzony, to jednak teraz, kiedy Antek, grający w nim jedną z ważniejszych ról, usunął się w cień, prace nad serialem zostały wstrzymane. Jak tłumaczy osoba związane z serialem, produkcja rozumie sytuację Królikowskiego, dlatego poszła mu na rękę.

Redakcja poleca

Produkcja serialu "Mecenas Porada" już dawno podjęła decyzję o kontynuacji i nakręceniu drugiej transzy. Ale teraz przesunęła termin rozpoczęcia zdjęć z powodu Antka Królikowskiego. Jego postać była w pierwszym sezonie i jest uwzględniona w wielu odcinkach sezonu drugiego. Tymczasem aktor robi sobie przerwę od show-biznesu, bo chce się wyciszyć po tym, jak stał się bohaterem serii negatywnych dla siebie afer. Produkcja to rozumie, dlatego chciała pójść aktorowi na rękę - informuje "Plotek", powołując się na osobę z planu serialu.

Jednak nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa nieobecność Antka. Dla innych aktorów oznacza to nieplanowaną przerwę w pracy. Dla tych, dla których jest to jedyna produkcja, w którą są zaangażowani, nie jest to korzystna sytuacja. Obsada zaczyna się niecierpliwić.

Tymczasem inni aktorzy się niecierpliwią, czekają na pierwszy klaps, bo dla nich oznacza to przedłużające się bezrobocie. Zwłaszcza ci, dla których "Mecenas Porada" to jedyny serial, w którym biorą teraz udział. Wszyscy oni zagrają w drugiej transzy, tyle że nie wiadomo, kiedy ona ruszy - czytamy.

Johnny Depp i Armie Hammer
10 Zobacz galerię
fot. Maria Laura Antonelli/AGF/Shutterstock/Rex Features/East News i Matt Baron/Rex Features/Shutterstock/East News