Zamknij

Antek Królikowski wspomina dramat sprzed lat. "Tata modlił się, żebym odzyskał wzrok"

17.11.2020 15:05

Antek Królikowski opowiedział o swoim dzieciństwie. Aktor znany z "Bad Boya" i "Pętli" wyznał, że w wieku pięciu lat o mało nie stracił wzroku. Jego ojciec Paweł Królikowski był śmiertelnie przerażony. 

Antek Królikowski
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Antek Królikowski należy do najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Od czasu debiutu w 1993 roku zagrał w wielu filmach i serialach, z których najpopularniejsze to "Czas Honoru", "39 i pół", "Miłość nad rozlewiskiem", "Wkręceni 2" i "Bodo". Przełomowym momentem w karierze 31-letniego syna Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej był bez wątpienia film "Polityka" Patryka Vegi. Zauroczony młodym aktorem reżyser powierzył mu później główne role w "Bad Boyu" i "Pętli". Antek stał się wziętą gwiazdą - tylko w tym roku weszło do kin pięć filmów z jego udziałem, m.in. "Swingersi" i "Banksterzy".

Syn zmarłego Pawła Królikowskiego stał się również ulubieńcem portali plotkarskich, głównie za sprawą licznych związków ze znanymi aktorkami. Kilka lat temu aktor był partnerem Joanny Jarmołowicz, która obecnie jest związana z jego bratem, Janem Królikowskim, i ma z nim syna. Potem przez dwa lata dziewczyną Antka była Julia Wieniawa. Po rozstaniu z gwiazdą "Rodzinki.pl" Królikowski związał się z Katarzyną Dąbrowską, a następnie z aktorką znaną z "Pierwszej miłości" Joanną Opozdą

Królikowski i Opozda w zmysłowej sesji. Aktorka pozuje w koronkowej bieliźnie [FOTO]

Antek Królikowski prawie stracił wzrok  

31-letni gwiazdor "Pętli" przyznał w wywiadzie, że nie należał do najgrzeczniejszych dzieci Królikowskich. Choć jego ojciec zawsze wypowiadał się o nim jak o "złotym dziecku", Antek zdecydowanie się za takiego nie uważa. Jako mały chłopak nastręczał rodzicom problemów. Raz nawet doszło do wypadku, przez który o mało nie stracił wzroku.

Jako chłopak byłem utrapieniem, wciąż coś wywijałem. Miałem pięć lat, gdy podczas wizyty w domu znajomych rodziców zalałem sobie oczy wapnem. Tata był przerażony. Modlił się, żebym odzyskał wzrok - wspominał Antek w "Twoim Stylu".

Mimo że wyszedł z tego cało, nie zniechęcił się do dalszego brojenia. 

Wypadek niczego mnie nie nauczył. Co i rusz wracałem do domu ze złamaną ręką, nogą. Mama chciała mnie mieć na oku i zabierała do teatru na próby, zostawałem tam na spektakle. Zdarzało mi się wbiegać na scenę podczas przedstawienia, albo z pierwszego rzędu podpowiadać aktorom ich kwestie, bo znałem je na pamięć. W końcu dostałem od dyrektora wilczy bilet - wyznał 31-letni gwiazdor.

Całe szczęście Antek wyszedł na ludzi i jest obecnie dumą familii Królikowskich. Po śmierci ojca aktor stara się wspierać mamę, przejmując obowiązki głowy rodziny. Ponadto dba o to, by pamięć o Pawle Królikowskim została należycie uczczona. 

Antek Królikowski nakręci film o Pawle Królikowskim? "Ma już gotowy scenariusz"

loader
loader