Zamknij

Antek Królikowski nakręci film o Pawle Królikowskim? "Ma już gotowy scenariusz"

15.10.2020 15:08

Według medialnych doniesień Antoni Królikowski chce w wyjątkowy sposób uczcić pamięć zmarłego ojca. Aktor ma planować film o Pawle Królikowskim, w jego głowie zaczął kiełkować pomysł na scenariusz.

Antoni Królikowski i Paweł Królikowski
fot. ADAM GUZ/REPORTER/ EAST NEWS

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w Warszawie, pozostawiając po sobie pustkę. Utalentowany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny był uwielbiany przez fanów i doceniany przez krytyków. Na swoim koncie miał ogromną ilość doskonałych kreacji, zarówno dramatycznych, jak i komediowych. Mogliśmy oglądać go między innymi w "Pitbullu", "Sforze" czy "Ciele". Jednak medialny sukces zapewnił mu udział w popularnych serialach. Widzowie pokochali go za rolę malarza Kusego w kultowym "Ranczu", przez lata występował także w "Na dobre i na złe". Doskonale odnalazł się w roli jurora "Twoja twarz brzmi znajomego", zyskując sympatię telewidzów. Był prezesem Związku Artystów Polskich. Niestety, jego karierę przerwała walka z chorobą. Przeszedł operację tętniaka mózgu, mimo to odszedł.

Śmierć Królikowskiego pozostawiła ogromną pustkę w krajowym środowisku artystycznym, pogrzeb aktora odbył się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach i miał charakter państwowy. Rzecz jasna odejście aktora było najmocniejszym ciosem dla jego przyjaciół i bliskich. Aktor od 1988 roku był szczęśliwym mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, z którą miał trzech synów: Antoniego, Jana i Ksawerego oraz dwie córki: Julię i Marcelinę. Najgłośniej w mediach mówi się o Antku, który z powodzeniem poszedł w ślady ojca i jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich aktorów, znanym między innymi z filmów Patryka Vegi.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Królikowski nie żyje. Wspominamy najsłynniejsze role aktora w filmach i serialach

Antoni Królikowski nakręci film o ojcu? Tak chciałby uczcić pamięć Pawła Królikowskiego

Antoni Królikowski miał okazję występować ze słynnym tatą na planie serialu "W rytmie serca', gdzie także byli ojcem i synem. Co więcej, Paweł Królikowski oraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska zagrali w krótkometrażowym filmie "Noc życia", którego reżyserem była Antek. Jak informuje magazyn "Świat & Ludzie", syn Pawła Królikowskiego ma w planach uczczenie pamięci o zmarłym tacie za pomocą filmu opowiadającego o wybitnym aktorze.

- Paweł był artystą, społecznikiem, ale dla Antka przede wszystkim fajnym tatą. I Antek chce też to pokazać w filmie. Ma już pomysł na scenariusz - informuje magazyn, opierając się na doniesieniach osoby związanej z rodziną Królikowskich.

Co więcej, na łamach "Świata & Ludzi" czytamy, że Antoni planował zrealizować film z udziałem Pawła Królikowskiego, jednak choroba aktora nie pozwoliła na rozpoczęcie prac nad produkcją.