Zamknij

Antek Królikowski chce ochrzcić syna. Ksiądz ostro ocenił zachowanie aktora

Klaudia Bochenek
08.03.2022 12:12

Antek Królikowski momentalnie znalazł się na świeczniku mediów. Wszystko przez doniesienia tabloidów o rzekomym rozstaniu z Joanną Opozdą. Na razie sami zainteresowani nie zaprzeczyli ani nie potwierdzili tym plotkom. Teraz aktor mówi o ochrzczeniu synka.

Antek Królikowski
fot. Pawel Wodzynski/East News

Antek Królikowski i Joanna Opozda wzięli ślub w sierpniu zeszłego roku. Zdecydowali się na ten krok po rozstaniu, a potem okazało się, że aktorka jest w ciąży. Ostatnie miesiące przed porodem nie były dla niej spokojne i pełne relaksu – najpierw wybuchła afera związana z jej ojcem, przez co gwiazda trafiła do szpitala. Następnie tuż przed porodem media zaczęły szeptać o rozstaniu pary.

Joanna Opozda nie ukrywała, że jej ciąża była zagrożona i leżała na oddziale patologii ciąży. Dziennikarze „Pudelka” donosili, że kiedy ukochana Antka Królikowskiego przechodziła trudne chwile, ten korzystał z uroków rozrywek. Wtedy też miał rzekomo zdradzić aktorkę. Tabloid podawał również, że Antek Królikowski zobaczył syna dopiero po trzech dniach oraz że miał wyprowadzić się do rodzinnego domu.

Zobacz także: Antek Królikowski wreszcie potwierdził rozstanie z Joanną Opozdą? Opublikował w sieci wymowne wideo

Antek Królikowski zamierza ochrzcić syna. Ksiądz komentuje

Aktor stara się widywać z synem, co pokazuje m.in. na Instagramie. Niestety, pod wpisami aż roi się od krytykujących go komentarzy. Stres związany z całą sytuacją wydaje się udzielać na tyle, że doszło nawet do obrażenia reportera „Pudelka”.

Teraz Antek Królikowski w rozmowie z „Party” został spytany o to, czy wraz z żoną zamierza ochrzcić małego Vincenta. Odpowiedział bez wahania.

- Na pewno zamierzamy ochrzcić syna. Jeszcze nie wiem kiedy. Im szybciej, tym lepiej – odpowiedział Antek Królikowski.

Teraz głos odnośnie całej afery oraz zamiaru ochrzczenia dziecka zabrał… ksiądz. „Super Express” rozmawiał ze spowiednikiem gwiazd, Januszem Koplewskim. Duchowny wyjaśnił, że rozwód rodziców (o ile do tego dojdzie) nie jest żadną przeszkodą w udzieleniu sakramentu.

- Dziecko nie jest przecież niczemu winne. Ważniejsze jest to, aby rodzice chrzestni otrzymali stosowne zaświadczenie. Na pewno oni nie mogą być rozwiedzeni, bo byłyby spore kłopoty – odpowiedział ksiądz.

Następnie duchowny odniósł się do zachowania Antka Królikowskiego. Nie krył swojego oburzenia, szczególnie że para przysięgała wierność i uczciwość przed Bogiem.

- To przykre, co się stało. Deklaruje, że jest z katolickiej rodziny, bierze ślub kościelny, ślubuje swojej ukochanej miłość, wierność i uczciwość małżeńską, a potem zostawia ją samą z dzieckiem i odchodzi do innej? Tutaj widzę niestety brak odpowiedzialności, coś strasznego. Po co był ten ślub? Nie wiedział, co przysięgał? Wiara opiera się na czynach, a nie na słowach. To nie jest tak, że ślubuje się jedno, a robi się drugie. To mężczyzna jest odpowiedzialny za rodzinę! Jego zachowania nawet nie chce się komentować – grzmi Janusz Koplewski.

RadioZET.pl/Se.pl

Te gwiazdy mogą pochwalić się gromadką dzieci
8 Zobacz galerię
fot. Instagram.com/ Izabella Łukomska-Pyżalska/ Katarzyna Bosacka/ Małgorzata Ostrowska- Królikowska