Zamknij

Dzień Dobry TVN: Anna Wendzikowska odchodzi z programu. Pożegnała widzów. "Pokornie proszę o wsparcie" [FOTO]

Maciej Friedrich
04.08.2022 13:27

Anna Wendzikowska od niemal 15 lat była jedną z gwiazd "Dzień Dobry TVN". Specjalizująca się w branży filmowej dziennikarka nieoczekiwania poinformowała o tym, że odchodzi ze śniadaniowego programu. W sieci opublikowała archiwalne zdjęcia i podziękowała widzom. Jakie ma plany na przyszłość?

Anna Wendzikowska
fot. Instagram: @aniawendzikowska

Anna Wendzikowska to popularna polska dziennikarka, która karierę przed kamerami rozpoczynała jako aktorka. Mogliśmy oglądać ją w epizodycznej roli w serialu "Lokatorzy", popularność przyniosła jej kreacja Moniki Ochman w "M jak Miłość". Pojawiała się także w takich produkcjach jak "Klan" czy "Klinika samotnych serc", w 2021 roku mogliśmy oglądać ją w jednym z odcinków "Usta usta". Zdecydowanie jednak poświęciła karierę aktorską na rzecz pracy dziennikarskiej.

Wendzikowska w 2007 roku dołączyła do ekipy "Dzień Dobry TVN", a praca w śniadaniowym formacie pozwoliła jej zyskać dużą popularność i zaskarbić sobie sympatię widzów. Jej specjalnością jest branża filmowa, przeprowadzała wywiady z największymi hollywoodzkimi gwiazdami, zapowiadała kinowe nowości i relacjonowała najbardziej prestiżowe imprezy oraz festiwale. W TVN prowadziła także inne programy, między innymi "Dziewczyny z Hollywood" i "O tym się mówi". Wielu fanów "Dzień Dobry TVN" nie wyobraża sobie produkcji bez udziału sympatycznej 40-latki. Niestety, za pośrednictwem mediów społecznościowych Ania poinformowała, że odchodzi z produkcji.

Anna Wendzikowska odchodzi z "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka pożegnała się z widzami

Na profilu Anny Wendzikowskiej na Instagramie pojawił się wpis, w którym gwiazda "Dzień Dobry TVN" poinformowała o zakończeni swojej przygody z programem. Jak sama przyznała, nie była to łatwa decyzja.

- To dla mnie trudny post. Nie sądziłam, że kiedyś będę go pisać. Jestem wierna, nie lubię zmian, przywiązuję się i zawsze wolę naprawiać niż wymieniać,  ale czasami życie pisze dla nas scenariusz niespójny z naszymi planami i nie warto się z życiem przepychać, bo ono zawsze wie lepiej. We wrześniu świętowałabym okrągłą rocznicę mojej pracy w "Dzień Dobry TVN", jak podsumować 15 lat? Nie umiem, to mój najdłuższy związek, więc wrzucam kilka zdjęć, które pokazują, jak bardzo kochałam robić to, co robiłam. A na końcu jedno z moich pierwszych zdjęć ze studia. Niech to posłuży jako podsumowanie. I came a long way - napisała.

Wendzikowska podziękowała swoim wiernym fanom i widzom śniadaniowego formatu, ale także osobom, z którymi miała okazję współpracować.

 - Dziękuję! Za wszystkie lekcje, lekcje zawodu i lekcje życia, za każdą szansę, za każdy wywiad, a były ich tysiące - rozmawiałam chyba z każdym możliwym hollywoodzkim aktorem, każda rozmowa była dla mnie cenna. Wezmę wszystko, czego się nauczyłam i zrobię z tego coś jeszcze lepszego! I choć uroniłam kilka łez, wiadomo, kawał życia zostawiam za sobą, to uczuciem dominującym jest wdzięczność. Jestem wdzięczna przede wszystkim Wam, którzy mnie oglądaliście i wspieraliście przez te wszystkie lata, bez Was nie byłoby nic! Pokornie proszę o Wasze wsparcie na kolejnych etapach mojej wędrówki - podsumowała dziennikarka.

Anna nie zdradziła jeszcze, jak wyobraża sobie kolejne zawodowe wyzwania. My, podobnie jak wielbiciele, którzy zasypali jej profil komentarzami, życzymy wszystkiego dobrego i mamy nadzieję niedługo zobaczyć ją na ekranie.

loader