Zamknij

Anna Przybylska pracowała dla Zenka. Martyniuk wspomina aktorkę

05.10.2022 13:11

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku. W rocznicę jej śmierci Zenon Martyniuk wyznał, że kiedyś pracował z aktorką. Jak potoczyła się ich współpraca i jak muzyk wspomina Anię?

Przybylska Martyniuk
fot. Tomasz Zukowski/East News, Pawel Wodzynski/East News

Rocznica śmierci Anny Przybylskiej to dla wielu czas wspomnień i okazja do podzielenia się osobistymi historiami związanymi ze zmarłą aktorką. Okazuje się, że również Zenek Martyniuk miał okazję poznać Anię, która dorabiała u gwiazdy disco-polo. Zaskakujące, czym zajmowała się Przybylska.

Zenon Martyniuk wspomina Annę Przybylską: „skromna i serdeczna”

Ania Przybylska pracowała na planie teledysku Zenka, gdy była jeszcze początkującą aktorką. Nie wystąpiła jednak przed kamerą, a jedynie malowała modelki, dorabiając jako wizażystka.

- Nie poznałem Ani. Dopiero obecna na planie moja żona, Danuta, w pewnym momencie zapytała, czy nie zauważyłem, że pudrowała mnie aktorka ze „Złotopolskich” – wyznał Zenek Martyniuk na łamach „Super Expressu”.

Jak muzyk wspomina Przybylską?

- Była popularna, ale przy tym wszystkim bardzo skromna i serdeczna. Piękna dziewczyna! Teraz żałuję, że nie zagrała w moim teledysku, a jedynie czesała modelki i pudrowała mi twarz, żebym się nie świecił w kadrze – napisał w swojej książce „Życie to są chwile” Martyniuk.

Zenek wrócił także pamięcią do zabawnej sytuacji, która miała miejsce na planie. Niespodziewanie zaginęły białe buty wokalisty.

- Ania bardzo przejęła się zaistniałą sytuacją i zaangażowała się w poszukiwanie zastępczego obuwia. Wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy szukać nowych. Udało się znaleźć całkiem podobne – opowiedział Zenon.

Niedługo premierę będzie miał film dokumentalny o życiu Anny Przybylskiej zatytułowany po prostu „Ania”. Wybierzecie się do kin?

loader