Zamknij

Anna Mucha zachwala Trzaskowskiego. Warszawa przejmie budynek zajmowany przez Rosję

Anna Skalik
02.03.2022 15:04

Anna Mucha podzieliła się na Instagramie wpisem Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy ogłosił przełom w sprawie toczącej się od lat: miasto przejmie osiedle zajmowane przez Federację Rosyjską i urządzi w nim lokale dla ukraińskich rodzin.

Anna Mucha
fot. Instagram/Anna Mucha/screen

Anna Mucha to aktorka doskonale znana fanom serialu "M jak miłość". Gwiazda cieszy się olbrzymią popularnością także w sieci. Na Instagramie ma swoje niemałe grono wiernych obserwatorów, którzy z uwagę śledzą jej kulinarne recenzje, takie jak słynne ostrygi za 700 złotych, które nie przypadły jej do gustu, a także sałatkę, której porcja była mniejsza niż biust aktorki, mając nieadekwatną do tego cenę. Jednak w sieci aktorka zabiera głos nie tylko w tematach kulinarnych. Często wypowiada się na tematy społeczne czy polityczne, czy też wspiera akcje charytatywne.

Tym razem gwiazda dwójkowego serialu wyraziła swoją radość z powodu przejęcia przez Warszawę osiedla, które na mocy porozumienia, zawartego przed laty z ówczesnym Związkiem Radzieckim, było użytkowane przez dyplomatów tego kraju. Od lat budynki stoją puste. Stołeczny Ratusz podjął zdecydowane kroki w tej sprawie, a ich finał jest powodem do zadowolenia.

Zobacz także: Blanka Lipińska wyśmiewa panikujących Polaków. "Nie zabrakło papieru toaletowego"

Anna Mucha chwali Trzaskowskiego. Warszawa przejmuje osiedle bezprawnie zajmowane przez Federację Rosyjską

Mieszkańcy Warszawy dobrze kojarzą budynki przy ulicy Sobieskiego 100, które od wielu lat stoją puste, strasząc i budząc zaciekawienie osób zajmujących się zwiedzaniem i penetrowaniem opuszczonych budynków. To tu przed laty mieszkali dyplomaci ówczesnego Związku Radzieckiego. Obecnie nieruchomość zajmowana jest przez Federację Rosyjską bezprawnie, bowiem już kilka lat temu zapadł wyrok, nakazujący oddanie budynków. Jak poinformował na Instagramie Rafał Trzaskowski, wreszcie sprawa ta będzie miała swój finał - komorniczą egzekucję. Co najważniejsze, są już plany wykorzystania budynków. Prezydent Warszawy poinformował, że powstaną tam lokale dla ukraińskich rodzin. Szybka decyzja ma związek z napaścią Rosji na Ukrainę.

Działania władz stołecznych pochwaliła Anna Mucha, która na Instagramie udostępniła post Trzaskowskiego, dodając do tego wymowną grafikę.

Anna Mucha
fot.

Batalie sądowe trwały długo, ale na koniec to Warszawa uzyskała korzystne wyroki. Federacja Rosyjska nadal nie wydawała budynków, co znaczy, że zajmowała je bezprawnie. W zeszłym tygodniu został wreszcie wyznaczony komornik. Trwają procedury niezbędne do przejęcia budynków. Kiedy domkniemy ścieżkę formalną, zaczniemy przygotowywać sto lokali znajdujących się na osiedlu, aby można było z nich skorzystać - czytamy na Instagramie Rafała Trzaskowskiego.

Wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę zdecydowałem, że długofalowo urządzimy tam mieszkania na potrzeby ukraińskich rodzin z dziećmi - poinformował stołeczny włodarz.

Trzaskowski
fot.
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official