Zamknij

Anna Lewandowska otwarcie wspiera LGBT? Kreacja mówi wszystko. "Walka z homofobią" [FOTO]

03.10.2022 14:56

Anna Lewandowska postanowiła pokazać swoje wsparcie dla środowiska LGBT+. Na jednej z relacji pojawiła się w bluzie z kolekcji "Pride" Balenciangi. Fundusze z jej sprzedaży przeznaczone zostaną na walkę z dyskryminacją.

Anna Lewandowska
fot. screen: Instagram @annalewandowskahpba

Anna Lewandowska jest obecnie jedną z najpopularniejszych WAG na świecie. Odkąd jej mąż Robert Lewandowski został gwiazdorem klubu FC Barcelona, "Lewa" jest jeszcze pilniej obserwowana przez media. Sama także zdaje relacje ze swojego życia za pośrednictwem mediów społecznościowych. W sieci chwali się między innymi swoimi kosztownymi kreacjami. Jedna z nich ma wyjątkowe znaczenie, pochodzi bowiem z kolekcji wspierającej środowisko LGBT+. Ania jednoznacznie pokazała swoje poparcie w walce z homofobią.

Anna Lewandowska walczy z homofobią. Otwarcie wsparła LGBT+

Na profilu Anny Lewandowskiej na Instagramie pojawiła się relacja, w której trenerka chwali się pobytem w stolicy Francji, gdzie odbywał się Fashion Week. 34-latkę mogliśmy oglądać w bluzie marki Balencianga z serii Pride. Fundusze pozyskane z jej sprzedaży mają pomóc w walce z dyskryminacją środowisk LGBT+ i homofobią.

- Balenciaga współpracuje z OutRight w swojej misji wspierania praw człowieka i w imieniu osób, które doświadczają dyskryminacji lub nadużyć ze względu na ich faktyczną lub domniemaną orientację seksualną oraz tożsamość płciową lub ekspresję. Moda może być użyteczna poza praktycznymi celami, podkreślając ważne kwestie, takie jak ta. OutRight Action International działa na poziomie globalnym, regionalnym i krajowym, aby wyeliminować prześladowania, nierówności i przemoc, z którymi spotykają się lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, interpłciowe i queer (LGBTIQ) na całym świecie - czytamy w opisie kolekcji na stronie Balenciangi.

Przypomnijmy, że także Robert otwarcie wspiera LGBT+, w wywiadzie z 2021 roku poinformował, że nie miałby nic przeciwko wybiegnięciu na boisko z tęczową opaską.

- Myślę, że nie miałbym z tym problemu. Jak najbardziej, jako społeczeństwo każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma emocje i jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem myślę, że dla mnie nie byłoby z tym większego problemu - ocenił napastnik reprezentacji Polski podczas konferencji prasowej.

Anna Lewandowska
fot. screen: Instagram @annalewandowskahpba