Zamknij

Anna Dereszowska o śmierci ciężarnej kobiety. Dodała poruszający wpis

02.11.2021 15:07

Anna Dereszowska odniosła się do śmierci kobiety, która zmarła, będąc w 22. tygodniu ciąży. Aktorka opublikowała na Instagramie poruszający wpis, w którym skrytykowała obecne przepisy antyaborcyjne.

Anna Dereszowska
fot. Artur Zawadzki/Reporter/ East news

Anna Dereszowska nie ukrywa swojego poruszenia sprawą, którą w ostatnich dniach żyje cała Polska. Przypomnijmy, że radczyni prawna Jolanta Budzowska opisała w mediach społecznościowych przypadek ciężarnej trzydziestoletniej kobiety, która zmarła w szpitalu w Pszczynie, bo lekarze mieli czekać na obumarcie jej płodu. Sprawą zajmuje się prokuratura. Natomiast komunikat w tej sprawie wydała również rodzina zmarłej.  Śmierć kobiety uznano przez niektórych za "pierwszą ofiarę orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego".

Zobacz też: Anna Dereszowska w zaawansowanej ciąży. Zdradziła, jakie emocje jej towarzyszą [FOTO]

Anna Dereszowska o śmierci ciężarnej kobiety. Dodała poruszający wpis

Sprawa poruszyła ciężarną Annę Dereszowską. Aktorka niebawerm sama już po raz trzeci zostanie mamą. W instagramowym wpisie skrytykowała obecne przepisy antyaborcyjne.

"22 tydzień ciąży. Bezwodzie. Lekarze zgodnie z prawem czekają, aż płód samoistnie obumrze (co jest nieuniknione). W końcu jego serce przestaje bić. W wyniku wstrząsu septycznego zatrzymuje się też serce matki" - czytamy we wpisie aktorki. W dalszej części posta gwiazda przyznała, że to, co się dzieje, jest niewyobrażalne i niedopuszczalne.

"Czy naprawdę w takim państwie chcemy żyć?Czy naprawdę o to chodziło, żebyśmy się bały? Czy naprawdę ten, kto rok temu zdecydował się odebrać nam, kobietom prawo do decydowania w tych najtrudniejszych momentach wciąż uważa, że tak właśnie powinno być?! Że Bóg, na którego tak chętnie się powołują tego właśnie chciał? To jest okrutne. Niewyobrażalne. Niedopuszczalne" - czytamy we wpisie Dereszowskiej.

Pod postem aktorki wywiązała się gorąca dyskusja na temat m.in. obecnej ustawy antyaborcyjnej.

loader