Zamknij

Anja Rubik tłumaczy się z nagiej okładki dla "Vogue'a": "Moja nagość jest deklaracją" [FOTO]

26.11.2020 15:19

Anja Rubik zapozowała dla polskiego "Vogue'a. Okładki nawiązują do protestów, które po wyroku Trybunału Konstytucyjnego wciąż odbywają się w całej Polsce. Polska top modelka na jednej z nich pozuje nago. Zdjęcie rozebranej Anji wzbudziło zarówno wiele zachwytów, jak i kontrowersji. Sama zainteresowana w najnowszym wpisie na Instagramie wytłumaczyła, dlaczego postanowiła zapozować bez ubrania.

Anja Rubik
fot. MCvitanovic / SplashNews.com

Anja Rubik została bohaterką kilku okładek "Vogue'a". Wszystkie z nich są oczywiście nawiązaniem do trwających w Polsce protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Rubik jest jedną z gwiazd, która mocno angażuje się w sprawy kobiet i popiera m.in.  działania Strajku Kobiet. O ile jej osoba mocno kojarzy się z feminizmem, internauci mają zastrzeżenia do nagiej okładki. Niektórzy z nich podkreślają, że w tym przypadku nagość jest zbyt dosłowna, a w życiu codziennym nagie ciało kobiety jest uprzedmiotawiane i nie ma nic wspólnego z siłą kobiet.

Zobacz też: Anja Rubik pokazała odważne zdjęcie. Gwiazda pozuje bez stanika [FOTO]

Anja Rubik tłumaczy się z nagiej okładki dla "Vogue'a": "Moja nagość jest deklaracją" [FOTO]

Anja Rubik, publikując nagą okładkę, wytłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na tego typu zdjęcie. "Moja nagość jest deklaracją. Nagość jest naszym najbardziej naturalnym stanem, jesteśmy najrówniejsi kiedy jesteśmy nadzy. Moje nagie ciało nie powinno być uprzedmiotowywane ani seksualizowane. Moje nagie ciało nie powinno być zawstydzane. Moje ciało się zmieni, zestarzeje i to jest ok. Moje zasady zawsze pozostaną takie same" - podkreśla Anja i dodaje:

"Moje ciało, mój wybór, moje decyzje. Prawa kobiet są naszą walką, walczmy zjednoczonym głosem. Nie oceniajmy siebie nawzajem, wspieramy się. Wiele miłości dla wszystkich kobiet i jestem z wami!".

Pod postem mnóstwo osób wsparło polską modelkę m.in. Kinga Rusin, która podkreśliła, że Rubik jest idolką wielu młodych dziewczyn.

"Anja za sexed.pl, za wszystkie zaangażowane posty, za waleczność i mądrość zarazem i za tę okładkę Vogue’a z ważnym przesłaniem! Jesteś idolką wielu młodych kobiet i dziewczyn, to co mówisz i robisz, jest dla nich drogowskazem, który pokazuje, gdzie jest godność, wolność i prawo" - napisała Rubik.

Jednak jak to w przypadku takich tematów bywa, nie obyło się bez krytyki. Aktywistka Karolina Micuła zamieściła długi post na Instagramie, w którym podkreśliła, że choć szanuje Anję Rubik za działalność w zakresie edukacji seksualnej, nie jest bezpośrednio związana ze Strajkiem Kobiet. Zdaniem Micuły na okładce nie powinna znaleźć się znana modelka, a działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w tym Marta Lempart, lub zwykłe obywatelki biorące udział w protestach.

loader

RadioZEt.pl