Zamknij

Anja Rubik skrytykowana za to, że popiera strajk nauczycieli. „Anju, zejdź na ziemię”

Sylwia Wamej
08.04.2019 10:53

Anja Rubik popiera strajk nauczycieli, którzy domagają się m.in. podwyżek. Polska top modelka opublikowała na Instagramie post, w którym wyraziła swoje poparcie dla nauczycieli. Nie spodziewała się chyba aż takiej burzy w komentarzach internautów.

Anja Rubik popiera strajk nauczycieli
fot. Instagram.com/ Anja Rubik

Anja Rubik popiera strajk nauczycieli

Anja Rubik angażuje się w sprawy społeczne. Nie mogło więc zabraknąć jej głosu w sprawie strajku nauczycieli 8 kwietnia, którzy domagają się m.in. większych płac oraz nakładów z budżetu państwa na oświatę. Polska top modelka wspiera protestujących, nie tylko dlatego, że siostra Anji jest nauczycielką.

„Z całego serca wspieram strajk nauczycieli!Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem. Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI !”  zaapelowała modelka w mediach społecznościowych.

Strajk nauczycieli: komentarze internautów podzielone

W komentarzach pod postem zawrzało. Oczywiście, nie zabrakło głosów wspierających nauczycieli, ale również i krytycznych. Komentujący podkreślali, że strajk jest zupełnie niepotrzebny.

Też chciałabym mieć 2 miesiące płatnego urlopu, każde święto wolne i ogólnie tyle dni wolnych w ciągu roku i jeszcze brać za to kasę". "Nie stać ich na zapłacenie podstawowych rachunków. Aniu zejdź na ziemię aż tak źle to nie jest to nie Somalia. Moje dwie siostry są nauczycielkami. Maja domy rodziny, dzieci i zapłacone rachunki a i nawet na wakacje wyjeżdżają". "Z całym szacunkiem, ale są osoby, które naprawdę ledwo wiążą koniec z końcem, nie mając tylko ułamka normalnego etatu i wakacji. Mówienie, że nauczyciele ledwo wiążą koniec z końcem jest zwyczajnie śmieszne... im więcej się ma tym więcej się chce - bez wkładania dodatkowej pracy, jak wszyscy inni ludzie na zwykłych 40-stogodzinnych etatach...”

„A strajk bibliotekarzy czy sprzątaczek tez będziesz popierać? Ci ludzie też chcą godnie żyć”. To tylko niektóre z komentarzy, a trzeba przyznać, że jest ich naprawdę wiele. Sama modelka jest zaskoczona poziomem niektórych.

„Życzycie tak źle osobom, które są odpowiedzialne za kształcenie Waszych dzieci?” – pyta modelka. „Jeszcze niedawno wszyscy krzyczeliście stop nienawiści! A tu nagle tyle się wylewa.. jestem w lekkim szoku!”.

Przypomnijmy, że 8 kwietnia w całej Polsce odbywa się strajk nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego twierdzi, że minister edukacji nie przyznała dydaktykom oczekiwanych podwyżek, a odpowiedzią na to ma być strajk nauczycieli. 

Strajk nauczycieli został wywołany, bo, jak twierdzi ZNP, podwyżki zapowiadane przez minister edukacji Annę Zalewską są stanowczo zbyt niskie. Szefowa MEN zaoferowała wzrost płacy zasadniczej nauczycieli w 2019 roku – od 121 do 166 zł brutto, w zależności od stopnia awansu zawodowego. Według ZNP od 100 do 200 zł podwyżki to zbyt mało. Działacze oczekują podwyżki o ok. 1000 złotych. 

 

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/ SW