Zamknij

Anja Rubik ze szczurami na głowie. Tak pozowała dla "Vogue" [FOTO]

12.01.2021 21:44

Anja Rubik, jedna z najbardziej utytułowanych polskich modelek, wzięła udział dla włoskiej edycji prestiżowego magazynu "Vogue". Wielu fanów mogą zaskoczyć fotografie, na których Anja pozuje w towarzystwie szczurów. Chodziło jednak o głębokie przesłanie w ważnej sprawie.

Anja Rubik
fot. Jacques BENAROCH/SIPA/SIPA/East News

Anja Rubik to jedna z najbardziej utytułowanych polskich modelek, która zrobiła wielką karierę w Stanach Zjednoczonych. Urodzona w Rzeszowie, szybko podbiła wybiegi na całym świecie. Dość powiedzieć, że rozpoczęła karierę  w wieku zaledwie 15 lat na pokazie w Mediolanie. Mieszkała w Paryżu, ostatecznie związała się z Nowym Jorkiem. Ciężko wymienić wszystkie kampanie reklamowe, w  których brała udział i prestiżowe pisma, dla których pozowała. Odnalazła się także jako projektantka, prowadziła autorskie programy i wydała książkę. Jednym słowem, Anja jest kwintesencją kobiety sukcesu.

W natłoku zawodowych obowiązków Rubik nie zapomina o ważnych społecznie sprawach, jest mocno zaangażowana między innymi w sprawy edukacji seksualnej i praw zwierząt, otwarcie poparła także Strajk Kobiet nagą okładką dla "Vogue". Teraz polska modelka została zaproszona do pozowania na sesji zdjęciowej dla włoskiej edycji popularnego magazynu. Nowe zdjęcia Anji mogły początkowo zaszokować, bowiem pozuje na nich w otoczeniu szczurów.

ZOBACZ TAKŻE:  Anja Rubik pokazała kolejną, jeszcze mocniejszą okładkę Vogue Polska

Anja Rubik na pozuje w otoczeniu szczurów. Wyjątkowa sesja polskiej modelki

Na profilu Anji Rubik na Instagramie pojawiły się zdjęcia, na których możemy podziwiać modelkę w otoczeniu...szczurów. Okazuje się, że to efekt sesji dla nowego numeru "Vogue Italia", w którym poruszono sprawę naszych "braci mniejszych", czyli zwierząt. Szczury, przez wiele osób uznawane wyłącznie za szkodniki, to zwierzęta niezwykle inteligentne i mogą stworzyć z człowiekiem niezwykłą więź. Sama Rubik opowiedziała o swojej miłości do jednej z przedstawicielek tej uroczej odmiany gryzoni.

- Żyłam w związku ze szczurem. Pokochałam szczura. Miała ona na imię Fibi. Była moim najlepszym kompanem, gdy po raz pierwszy przeprowadziłam się do Nowego Jorku w 2003 roku. Była mieszanką Dumbo Rex z ogromnymi uszami. Siadała za dnia na moim ramieniu, a na noc tuliła się we mnie. Kiedy straciłam ją przez zapalenie płuc w 2005 roku, byłam załamana. Moja mała przyjaciółka zostawiła mnie i zabrała ze sobą cząstkę mojego serca - wspomina Anja.

Miejmy nadzieję, że sesja polskiej modelki wpłynie na świadomość wielu osób.