Zamknij

Anja Rubik ostro o ministrze Czarnku. Chciałaby go dokształcić? "Widać u niego ogromne braki"

28.09.2021 11:15

Anja Rubik, która jest mocno zaangażowana w kwestię edukacji seksualnej, nie może pogodzić się z wypowiedziami ministra Przemysława Czarnka. Zdaniem modelki polityk potrzebuje pomocy i solidnej dawki edukacji.

Anja Rubik
fot. VALERY HACHE/AFP/East News

Anja Rubik to jedna z najpopularniejszych polskich modelek, która osiągnęła ogromny sukces poza granicami naszego kraju. Dosyć powiedzieć, że debiutowała na paryskim wybiegu, a na swoim koncie ma współpracę z najbardziej prestiżowymi markami świata takimi jak Versace, Dior czy Victoria's Secret. W 2021 roku portal models.com umieścił ją w rankingu Supers jako jedną z kilkunastu modelek z całego globu. Ciężko wymienić wszystkie osiągnięcia pochodzącej z Rzeszowa gwiazdy, która stała się także osobowością telewizyjną, a nawet prezenterką telewizyjną.

Anja nie skupia się wyłącznie na karierze, doskonale zdaje sobie sprawę, że jej sława i pieniądze mogą zostać wykorzystane do pomocy innym ludziom. Rubik znana jest z zaangażowania w projekty charytatywne i społeczne, a jej największym dziełem jest kampania #sexed, którą stworzyła w 2017 roku. Modelka wie, jak istotna jest edukacja seksualna nastolatków i mocno angażuje się w jej promowanie. Stworzyła między innymi podręcznik dla młodzieży, prowadzi także internetowy program, w którym omawia kwestie związane z seksem i seksualnością.

Anja Rubik chce kształcić ministra Czarnka w kwestii edukacji seksualnej?

Ambicja Anji Rubik dotycząca promowania edukacji seksualnej w szkołach i nie tylko stoi niestety w sprzeczności z postawą ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, znanego z wypowiedzi o "ugruntowaniu cnót niewieścich" i niechęci do środowiska LGBT.

- Jeśli państwo w Unii Europejskiej, w Komisji Europejskiej są niededukowani seksualnie, to niech się sami edukują (...)  A naszych dzieci proszę nie demoralizować. Wara od naszych dzieci - skomentował rezolucję Parlamentu Europejskiego na antenie TVP Info w programie "#Jedziemy".

Anja Rubik nie ukrywała, że gdy słucha wypowiedzi Czarnka to "ręce jej opadają". Uważa, że gdyby spotkała się z ministrem, mogłaby mu pomóc.

- Widać u niego ogromne braki i chciałabym mu pomóc. Ludzie, którzy mówią to, co on mówi, są to osoby, które się bardzo boją. Powodem jest niewiedza - oceniła w rozmowie z "Newsweekiem".

Modelka podkreśliła, że edukacja seksualna nie powinna być traktowana jako karta przetargowa polityków.

- Jeżeli ludzie wiedzą, na czym polega wszechstronna edukacja seksualna, to będą ją wspierać. Oznacza to dla ich dzieci bezpieczeństwo i zdrowie, ale jeżeli słyszą w "Wiadomościach", że to jest deprawacja i namawianie sześciolatków do masturbacji, też bym była przeciwko takiej edukacji. Edukacja seksualna nie powinna być amunicją polityczną wykorzystywaną do tworzenia podziałów - podsumowała.

Myślicie, że Przemysław Czarnek chciałby spotkać się z Anją Rubik?

loader