Zamknij

Angelina Jolie przyjechała do Ukrainy. Nagle musiała uciekać do schronu [WIDEO]

02.05.2022 15:16

Angelina Jolie przyjechała do Lwowa w sobotę, 30 kwietnia. Gwiazda Hollywood spotkała się tam z uchodźcami. Podczas jej pobytu w mieście nagle rozbrzmiały syreny – musiała uciekać do schronu. W sieci pojawiło się nagranie z zajścia opublikowane przez władze Ukrainy.

Angelina Jolie
fot. screen YouTube Lviv Media, Tik Tok mark_krassssss

Wojna w Ukrainie trwa od ponad dwóch miesięcy. Nadal próżno liczyć na jakikolwiek przełom w postaci zawieszenia broni. Bardzo trudna sytuacja panuje w obwodzie ługańskim. Pojawiły się również kolejne niepokojące informacje – „The Times”, powołując się na osobę z armii ukraińskiej, podaje, że Rosja opracowała już plany ataku na Mołdawię.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Angelina Jolie z wizytą we Lwowie. Musiała uciekać do schronu

Angelina Jolie pojawiła się we Lwowie w sobotę. Wizytowała miejscowy szpital, w którym spotkała się z rannymi dziećmi. Znalazła również czas dla innych Ukraińców, których wojna zmusiła do ucieczki z domów oraz dla wolontariuszy.

To nie pierwsze spotkanie z ukraińskimi dziećmi, na które zdecydowała się gwiazda. Pod koniec marca przyleciała również do Rzymu, gdzie odwiedziła szpital pediatryczny. Angelina Jolie działa jako specjalna wysłanniczka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców

O przyjeździe gwiazdy Hollywood do Lwowa nie wiedział praktycznie nikt. Gubernator obwodu lwowskiego, Maksym Kozicki, napisał w aplikacji Telegram, że ta wizyta „była niespodzianką”.

W sieci pojawiło się nagranie, jak Angelina Jolie wraz z mieszkańcami ucieka do pobliskiego schronu. Chwilę wcześniej rozbrzmiał alarm przeciwlotniczy. W innym nagraniu jedna z osób towarzyszących aktorce spytała, czy się boi.

- Nie. Jest okej, jest okej – odpowiedziała Angelina Jolie.

Aktorka od początku wybuchu wojny w Ukrainie wspiera uchodźców. Jednak wizyta aktorki nie spodobała się rosyjskim władzom. Rzeczniczka tamtejszego MSZ, Maria Zacharowa, uważa, że to po prostu odwrócenie uwagi od tego, co dzieje się na terenie zakładów Azowstal. Napisała na Telegramie, że to „kijowscy terroryści przetrzymują cywilów jako zakładników”, a Rosja zapewnia korytarze humanitarne i pomoc.

- Co geniusze zachodniego PR robią w tych warunkach? Wysyłają Angelinę Jolie. Tak łatwo sprzedać to laikowi: Na Ukrainie światowej sławy aktorka trafiła pod ostrzał rakietowy. [...] Główny cel został osiągnięty - uwaga światowej prasy została odwrócona od Azowstalu – pisała Zacharowa.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official