Zamknij

Andrzej Seweryn na charytatywnym koncercie dla Ukrainy wykrzyczał wulgarne zdanie

Sylwia Wamej
21.03.2022 15:55

Andrzej Seweryn na koncercie charytatywnym TVN "Razem z Ukrainą" wygłosił polski przekład wiersza "Testament". Aktor wykrzyczał zdanie okraszone wulgaryzmem.

Andrzej Seweryn
fot. Instagram.com/ Andrzej Seweryn

Andrzej Seweryn wystąpił na koncercie charytatywnym TVN - "Razem z Ukrainą". Oprócz takich artystów jak m.in. Natalia Szroeder, Kayah i Krzysztof Zalewski, zaprezentowała się popularna ukraińska aktorka, Ludmiła Smorodina, która wyrecytowała wiersz "Testament", autorstwa ukraińskiego wieszcza - Tarasa Szewczenki. Polskiego przekładu znanego utworu podjął się Andrzej Seweryn. Gwiazdor po zaprezentowaniu polskiej wersji wiersza, nie zszedł jednak ze sceny. Wykrzyczał zdanie, które w wojennych dniach stało się sloganem.

Zobacz też: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Andrzej Seweryn na charytatywnym koncercie dla Ukrainy wykrzyczał wulgarne zdanie

"Rok 2022. Russkij wojenny karabl' - idi na ch*j! - powiedział ze sceny Andrzej Seweryn.

Warto dodać, że wulgarne zdanie "Rosyjski okręcie wojenny, spie*dalaj" wykrzyczeć mieli obrońcy Wyspy Węży, gdy zaatakował ich rosyjski statek marynarki wojennej. Słowa ukraińskich żołnierzy odbiły sieć i stały się nowym memem.

TVN nie jest pierwszą stacją, która zorganizowała charytatywny koncert dla Ukrainy. Pod koniec lutego Jacek Kursk razem z TVP również stworzył koncert solidarności z Ukrainą. Przed publicznością zaprezentowały się takie gwiazdy jak m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak oraz Justyna Steczkowska.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official
loader