Zamknij

Andrzej Piaseczny założył hełm i kamizelkę kuloodporną. Apeluje o pomoc dla ukraińskich żołnierzy

Klaudia Bochenek
14.04.2022 12:41

Andrzej Piaseczny postanowił zaangażować się w pomoc Ukraińcom. Zagrał już charytatywny koncert, a teraz apeluje o wpłacanie pieniędzy na zbiórkę dotyczącą zakupu sprzętu ochronnego dla żołnierzy walczących z Rosją. Potrzebne są hełmy oraz kamizelki.

Andrzej Piaseczny
fot. screen Instagram andrzejpiaseczny_official

Andrzej Piaseczny, podobnie jak wiele innych gwiazd, stara się pomagać uchodźcom, jak tylko potrafi. Zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie wprost nazwał Władimira Putina „szaleńcem”. Pisał: „Od wielu dni wiadomo było, że to się stanie, że szaleniec się nie zatrzyma. Co teraz? Co może zrobić każdy z nas? Czy cokolwiek... Całym sercem z Ukrainą”. Tym razem opublikował dość zaskakujące nagranie.

Zobacz także: Wojna na żywo – najnowsze informacje

Andrzej Piaseczny zachęca do wpłat na hełmy i kamizelki dla ukraińskich żołnierzy

Piosenkarz opublikował na Instagramie nagranie, które dość mocno zaskoczyło fanów. Andrzej Piaseczny zwraca się do internautów, a na sobie ma hełm i kamizelkę kuloodporną. Takie „dodatki” z pewnością zwróciły uwagę wielu osób i zapewne właśnie o to chodziło.

- Może jak na człowieka, który jest przeciw wszelkim formom przemocy, wyglądam nieco dziwnie, ale to jest sprzęt, który ratuje życie. Sprzęt, którego brakuje, który jest potrzebny tam, gdzie się biją - jak sądzę - i za naszą wolność. Panie, panowie, drodzy rodacy. Kiedykolwiek nasza ojczyzna była w niebezpieczeństwie, niezależnie od tego, czy sto lat temu przy okazji wojny bolszewickiej, czy później w 39’ roku, ludzie pomagali i zrzucali się, zakupując sprzęt potrzebny do tego, aby bronić się, a nawet walczyć. Dzisiaj mówimy o obronie. Zrzućmy się na sprzęt, który ratuje życie. Pomóżmy, to jest nasza sprawa – mówi Andrzej Piaseczny w nagraniu.

- Póki tam przelewana jest krew - nie przestajemy pomagać. Choćby w innych miejscach, na innych profilach, wśród innych ludzi życie kwitło kolorowo tak, jakby nic się nie zmieniło… My z Wami – dodaje piosenkarz w opisie filmu, dodatkowo podając informacje, gdzie wpłacać pieniądze.

Pod postem z wideo momentalnie pojawiły się setki komentarzy. Internauci publikują serduszka oraz flagi Polski i Ukrainy. Niektórzy z nich już zadeklarowali się, że wpłacą pieniądze.

- Super, Andrzej, to, co przekazujesz swoją postawą, budzi szacunek... Pozdrawiam Cię – pisze jedna ze wspierających osób.

- To jest konkretna pomoc. Dziękuję, że mogłam w ten sposób choć troszkę pomóc. Pozdrawiam - czytamy.

- Jako nieznani, zwykli obywatele, znaleźliśmy i zakupiliśmy z mężem 4 takie kamizelki. To było wręcz niemożliwe na początku wojny, dziś już wiem, że niemożliwe nie istnieje i wierzę w sukces tej zbiórki, a przede wszystkim zwycięstwo - komentuje fanka Andrzeja Piasecznego.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official