Zamknij

Andrzej Duda żartobliwie skomentował zdjęcie dziennikarza TVN. „Kawaler do wzięcia”

25.07.2022 15:51

Andrzej Duda żartobliwie skomentował zdjęcie dziennikarza TVN, popisując się wiedzą na temat góralskich zwyczajów. Internauci byli skonsternowani. 

Marcin Wrona i Andrzej Duda
fot. Twitter/Marcin Wrona/screen

Prezydent Andrzej Duda jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie chętnie komentuje różne wydarzenia, a także materiały publikowane przez innych internautów lajkując je, zostawiając uśmieszki a nawet serduszka.

Fani Dudy cieszą się, że prezydent pokazuje „ludzkie” oblicze, inni uważają, że to trik dla ocieplenia wizerunku. Aktywność ta wielokrotnie była krytykowana przez opozycję, ale nie tylko. Niejeden komentarz Andrzeja Dudy wzbudził kontrowersje, a nawet niesmak – jak na przykład wpis, w którym kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie prezydent śmiał się, że Romowie ukradli Rosjanom czołg.

Niedawno na Twitterze Andrzej Duda próbował żartobliwie skomentować zdjęcie dziennikarza TVN Marcina Wrony, który zrobił sobie zdjęcie w tradycyjnym góralskim nakryciu głowy.

Zobacz także: Dziennikarka TVN już wkrótce poślubi partnerkę. Nie kryje szczęścia. „Latamy nad ziemią”

Rozbawiony Andrzej Duda skomentował zdjęcie dziennikarza TVN

Na zdjęciu Marcin Wrona pozuje w góralskim kapeluszu. Oczom Andrzeja Dudy nie uszło, że w kapelusz wetknięte jest piórko, a to jest „zarezerwowane” dla kawalerów. Prezydent nie omieszkał tego skomentować, dodając do swojej krótkiej wypowiedzi liczne rozbawione emotikonki.

Żeby tradycji zadość się stało. Z cyklu proszę się nie śmiać… za bardzo - napisał Wrona w treści swojego posta.

Pióro orle na kapeluszu góralskim zazwyczaj znaczy kawalera do wzięcia – odpowiedział mu Andrzej Duda, dodając do tego trzy emotki płaczące ze śmiechu i jedną z wyjętym językiem.

Niestety, nie wszyscy internauci zostali rozbawieni wpisem prezydenta. Wielu z nich w reakcji na komentarz zaczęło Andrzeja Dudę krytykować za kolejne nonsensowne wypowiedzi w mediach społecznościowych zamiast działań politycznych i propozycji, mogących pomóc rozwiązać palące polskie problemy. Niektórzy prezentują nawet zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego w takim samym nakryciu głowy, tyle że bez piórka, przypisywanego kawalerom.

Pan może zaproponuje jakieś ustawy przeciwdziałające inflacji i drożyźnie, zamiast zajmować się piórkami redaktora?

No nie licuje. Powaga urzędu przy panu straciła powagę. Został tylko urząd, a i to liche.

Zajmij się chłopie pracą dla dobra Polski, a nie komentowaniem wrzutek dziennikarzy - piszą skonsternowani internauci.