Obserwuj w Google News

Andrzej Chyra zdobył się na szczere wyznanie: "Nie piję od półtora roku"

2 min. czytania
16.11.2020 14:51
Zareaguj Reakcja

Andrzej Chyra w książce krytyka teatralnego Jacka Wakara zdobył się na szczere wyznanie. W publikacji "Zawód: aktor" opowiedział o m.in. swoim podejściu do alkoholu. Przyznał, że zmaga się z chorobą alkoholową.

Andrzej Chyra
fot. Viphoto/ East News

Andrzej Chyra został jednym z bohaterów książki "Zawód:aktor" - krytyka teatralnego Jacka Wakara. Aktor w publikacji zdobył się na szczere wyznanie i opowiedział o swoim problemie z alkoholem.

Nie robię coming outu, że przestałem pić, bo nie czuję takiej potrzeby. Nie piję od półtora roku, bo stwierdziłem, że już nie dam rady. Zdarzył się moment, że udało mi się to po prostu uchwycić” - powiedział Andrzej Chyra w książce Wakara.

Zobacz też: Maja Ostaszewska ma koronawirusa. Opisała swoje objawy: "Podróż do łazienki była wyzwaniem"

Andrzej Chyra opowiedział o problemach z alkoholem. "Nie piję od półtora roku"

Aktor podkreślił, że jest w takim momencie życia, w którym wie, że po prostu nie może się napić. Jak zauważa, pierwszy kieliszek jest początkiem lawiny.

"W pewnej chwili jesteś już w takiej matni, że albo nie zauważysz, albo to sobie wytłumaczysz. W tej chwili nie jest to dla mnie żaden problem, tylko wiem, że nie mogę się napić. Nie mogę, ponieważ każdy pierwszy kieliszek na pewno jest początkiem lawiny. Tak, niestety, ta choroba działa" - powiedział.

Andrzej Chyra debiutował na dużym ekranie rolą w filmie "Kolejność uczuć" w reżyseri i Radosława Piwowarskiego. Na swoim koncie ma role w takich filmach jak m.in. "Dług", "Komornik", "W imię" oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. W 2019 otrzymał Specjalną Nagrodę Im. Zbyszka Cybulskiego. Prywatnie Andrzej Chyra jest tatą 5-letniego synka Tadeusza.

W książce "Zawód: aktor" Jacek Wakar rozmawia z wybitnymi polskimi aktorami: m.in. z Tomaszem Kotem, Agatą Kuleszą, Arkadiuszem Jakubikiem oraz Jackiem Braciakiem o m.in. tajnikach zawodu aktora.

RadioZET.pl