Obserwuj w Google News

Andrzej Chyra zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy. "W tym roku mój syn idzie do szkoły"

2 min. czytania
21.02.2022 14:17
Zareaguj Reakcja

Andrzej Chyra zaapelował do prezydenta Andrzej Dudy o zawetowanie ustawy lex Czarnek. Aktor zwrócił się tym razem jako ojciec dziecka, które lada moment rozpocznie naukę. "Nie chcę szkoły urzędników" - podkreślił w zamieszczonym nagraniu. 

Andrzej Chyra
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Nowelizacja ustawy oświatowej lex Czarnek trafiła do prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz to od niego zależy, czy przepisy zaproponowane przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka wejdą w życie. Nowe prawo ma wzmocnić rolę kuratorów oświaty i zmienić zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach i placówkach oświaty.

Psychoterapeuta ostrzega przed konsekwencjami lex Czarnek. "Chodzi o sytuacje kryzysowe"

Do głowy państwa płynie mnóstwo apeli o zawetowanie szkodliwej - w opinii wielu nauczycieli, rodziców i działaczy społecznych - ustawy oświatowej. Do debaty włączyły się także znane osobistości, ostatnio m.in. słynna sędzia Anna Maria Wesołowska. Ustawie Lex Czarnek sprzeciwia się także Andrzej Chyra, którego 7-letni syn Tadeusz pójdzie niedługo do szkoły. Aktor zwrócił się do prezydenta o weto ws. noweli prawa oświatowego. 

Redakcja poleca

Andrzej Chyra apeluje do prezydenta o zawetowanie lex Czarnek

Andrzej Chyra liczy, że prawo Czarnka nigdy nie wejdzie w życie, bo polskich uczniów, w tym jego syna, czeka szkoła nietolerancyjna i zdominowana przez bezdusznych "nadzorów" z kuratorium. 

Panie prezydencie, proszę zawetować ustawę lex Czarnek. Nie chcę szkoły urzędników tylko szkoły nauczycieli, uczniów i rodziców. W tym roku mój syn idzie pierwszy raz do szkoły. Chciałbym, żeby trafił do szkoły wrażliwej na kulturę, otwartej na świat i jego różnorodność, dającej szacunek i ciepło. A przede wszystkim takiej, do której będzie chciało mu się chodzić - podkreślił Andrzej Chyra. 

Według najnowszych doniesień Andrzej Duda wciąż waha się z decyzją ws. lex Czanek i prawdopodobnie skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. 

Rafał Brzozowski dostał pracę w radiowej Trójce? Menedżerka wydała oświadczenie

Artur Rojek
10 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News