Obserwuj w Google News

Ameryka zmienia prawo dla Britney Spears. Historia piosenkarki poruszyła serce senatora

2 min. czytania
15.04.2021 21:54
Zareaguj Reakcja

Britney Spears od lat walczy o uwolnienie się od władzy ojca. Jamie Spears od 13 lat pełni prawną kuratelę nad swoją córką, decydując nie tylko o jej życiu zawodowym, finansach, ale również życiu prywatnym. Piosenkarka od dawna usiłuje wywalczyć zmianę, chcąc, by kuratelę sprawowała jej menedżerka. Dotychczas, ze względu na amerykańskie niuanse prawne, nie było to możliwe. Jednak po premierze dokumentu "Framing  Britney Spears" wszystko uległo zmianie.

Britney Spears
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Britney Spears od czasu załamania nerwowego, które przeszła w 2007 roku pozostaje pod kuratelą ojca. Niestety, Jamie Spears w stosunku do swojej córki ma niemal nieograniczoną władzę, decydując o prawie każdym aspekcie jej prywatnego i zawodowego życia. Co więcej, jego relacja z córką od lat jest toksyczna, a dokładnie ujawnił to dokument "Framing Britney Spears", który miał premierę w lutym 2021 roku. Film pokazał, że ojca gwiazdy interesują przede wszystkim jej pieniądze. Sama Britney od lata zabiega o to, by kuratelę sprawowała nad nią jej menedżerka.

Niestety, wiele niuansów prawa amerykańskiego sprawiało, że Britney miała wprost związane ręce. Nie mogła nawet wybrać swojego prawnika. Teraz jednak się to zmieni. Wszystko za sprawą nowych przepisów, które właśnie zostały przegłosowane.

Zobacz także: Britney po premierze "Framing Britney Spears": "Płakałam całe tygodnie"

Kalifornia zmienia prawo dla Britney Spears

Film o Britney wywołał olbrzymią dyskusję w całych Stanach Zjednoczonych. Rozmowy dotyczyły nie tylko samej artystki, ale przede wszystkim prawa, które w niewłaściwy sposób podchodzi do osób ubezwłasnowolnionych, nie dając im szansy na zmianę życia, nawet jeśli osoba, która stanowi nad nimi pieczę, nie działa w ich interesie.

Redakcja poleca

Stwierdzenie, że to właśnie ze względu na Britney Kalifornia zmienia prawo, nie będzie niezgodne z prawdą, bowiem to po tym filmie jeden z amerykańskich senatorów, Ben Allen, złożył projekt nowej ustawy, który 14 kwietnia jednogłośnie przeszedł w Komisji Sądowej w Senacie stanu Kalifornia. Oznacza to, że od tej pory nie tylko Brit, ale i każda inna osoba w podobnej sytuacji, uzyska doradcę prawnego, który będzie działać na jej rzecz.

Należy podkreślić, że w przemowie, jaką w senacie stanu Kalifornia wygłosił senator Evan Low, podkreślono wyraźnie, iż wszelkie zmiany są sukcesem ruchu fanów "Free Britney".

RadioZET.pl/AS