Obserwuj w Google News

Alżbeta Lenska też wyjechała na Zanzibar. To, co tam robiła, zszokuje innych celebrytów

3 min. czytania
22.04.2021 17:56
Zareaguj Reakcja

Alżbeta Lenska, aktorka "M jak miłość" od kilku dni przebywa na Zanzibarze. Będąc tam zaangażowała się w działania, które mogą zawstydzić celebrytów odwiedzających rajską wyspę. W sieci podzieliła się zdjęciami ze sprzątania zanzibarskich plaż.

Beta Lenska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Alżbeta Lenska, aktorka "M jak miłość" i żona aktora Rafała Cieszyńskiego, od ponad tygodnia korzysta z uroków wypoczynku na Zanzibarze. Wybrała się tam z dziećmi, ale bez męża. Będąc na wyspie, zaangażowała się w akcję sprzątania plaż z odpadów. Na Instagramie podzieliła się swoją refleksją w związku z tym nietypowym doświadczeniem.

W social mediach aktorki pojawiło się już kilka zdjęć, na których Lenska pokazuje, jak wspólnie z dziećmi wypoczywa. W jej postach czuć przeświadczenie o wyjątkowości krajobrazu, który ją otacza. Okazuje się, że postanowiła swój zachwyt przekuć w coś więcej, niż tylko słowa i piękne zdjęcia w social mediach. Zaangażowała się w... sprzątanie śmieci na zanzibarskich plażach. Temu doświadczeniu poświęciła bardzo długi wpis na swoim instagramowym profilu.

Zobacz także:  Anna Wendzikowska w ogniu krytyki. Poszło o wakacyjne zdjęcie z flamingami [FOTO]

Beta Lenska sprzątała plaże Zanzibaru

Jak zauważyła Lenska, było to dla niej przeżycie bardzo mocne, które wywołało w niej mocny wstrząs. Mając świadomość problemu śmieci, które lądują na Zanzibarze, żona Rafała Cieszyńskiego zgłosiła się na cotygodniową akcję sprzątania. Aktorka wyjawiła, że myślała, że wie, czego się może spodziewać. Jednak ogrom śmieci na plaży był przytłaczający.

"To, z czym wczoraj zmierzyłam się na Zanzibarze, mocno mną tąpnęło... Problem oceanu, który jest pełen plastiku i systematycznie zaśmiecany jest tematem mocno nagłaśnianym, dlatego wyruszając na cotygodniowe sprzątanie plaży z pili_pili_zanzibar myślałam, że wiem, czego się spodziewać. Jednak widząc nie do opisania ilość toksycznych rzeczy, które spłynęły z wiosek po ulewie na plażę, spowodowały, że zaczęłam myśleć jak można pomóc im w tej kwestii" - zauważa Lenska. Swoje spostrzeżenia postanowiła przekuć w kolejne działania - tym razem edukacyjne, skierowane do mieszkańców Zanzibaru.

"Po tygodniu na wyspie, widząc ilość śmieci w wioskach i wczorajszym poranku, po raz kolejny przekonuję się jak ważna jest - edukacja! Wspieranie szkół i klasyczna edukacja to oczywiście bardzo ważna rzecz, ale edukacja mieszkańców Zanzibaru w tym jak ważne jest niewyrzucanie brudnych rzeczy na ziemię to druga sprawa. Mieszkańcy tej wyspy to cudni ludzie - uśmiechnięci, niepędzący i zawsze przyjacielscy, dlatego marzę o tym, aby zrobić tu rewolucję śmieciową i wytłumaczyć im jak ważne jest dbać o własną wyspę - a zarazem o planetę (...). Wiem, jestem tu krótko, ale ten, kto mnie zna, wie, że pomaganie innym to moja druga natura, dlatego już przegadałam temat konieczności pojawienia się dużych koszy na śmieci w wioskach - gdyż nie widziałam tu ani jednego i to czy jest szansa wytłumaczyć, co robią wyrzucone toksyczne rzeczy na ich piękną ziemię z ich środowiskiem" - wyjaśniła.

Trzeba przyznać, że ta aktywność Alżbety Lenskiej zasługuje na olbrzymią pochwałę. Można się zastanawiać, które z gwiazd i celebrytów, którzy już zdążyli pochwalić się swoimi zdjęciami z Zanzibaru, wzięło udział w podobnej akcji. Zdaniem internautów działania Lenskiej są bardzo pozytywne. Niektórzy jednak twierdzą, że sprzątanie należy zacząć od siebie i "swojego podwórka".

RadioZET.pl/AS