Zamknij

Ałła Pugaczowa ostrzega Rosję. „Zacznę mówić i się nie zatrzymam”

03.06.2022 14:42

Ałła Pugaczowa chce wytoczyć najcięższe działo, aby tylko chronić swojego partnera? Legendarna piosenkarka wprost grozi rosyjskim władzom. Jeśli tylko tkną jej męża, na jaw wypłyną tajemnice obciążające osoby powiązane z Kremlem.

Ałła Pugaczowa Maxim Gałkin
fot. East News/Lomohov Anatoly

Ałła Pugaczowa to jedna z najsławniejszych rosyjskich gwiazd. Piosenkarka sprzedała miliony płyt, a także występowała na konkursie Eurowizji. W 2011 roku wyszła za mąż po raz piąty. Jej wybrankiem jest Maxim Gałkin, rosyjski komik i prezenter, młodszy od artystki o 27 lat. Odkąd ukochany skrytykował decyzję Rosji o ataku na Ukrainę, Ałła Pugaczowa ma niemałe problemy.

Zobacz także: Ałła Pugaczowa i jej mąż potępiają wojnę i Putina. Rosyjskie media donoszą, że uciekli z kraju

Ałła Pugaczowa grozi rosyjskim władzom?

Kiedy tylko wybuchła wojna w Ukrainie, mąż Ałły Pugaczowej, Maxim Gałkin, przeciwstawił się decyzji Władimira Putina. Jak się można było domyślać, krytyka propagandy przyniosła za sobą pewne skutki.

- Nie mogę oddać słowami tego, co czuję! Jak to jest możliwe! Nie można usprawiedliwić wojny! Nie wojnie! - napisał Maxim Gałkin na Twitterze.

Za potępianie Władimira Putina komikowi może grozić kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Krótko po tym wpisie spekulowano, że para uciekła do Izraela. Potem, że przebywa jak co roku na krótkich wakacjach w posiadłości w Wielkiej Brytanii.

Nie mogła już dłużej ukrywać tego, że opuszczenie kraju to tylko „niewinny wyjazd”. Jak się okazało i co przyznała sama Ałła Pugaczowa, wyjechała z Rosji, ponieważ może grozić jej surowa kara. Ona również jest przeciwna wojnie.

Cała sytuacja jest niezwykle nerwowa – Ałła Pugaczowa stanowczo postawiła się rosyjskiemu rządowi, aby tylko chronić swojego męża. Zaapelowała, że jeśli ktokolwiek posiadający koneksje z Kremlem rozpocznie śledztwo uderzające w Maxima Gałkina, to „zacznie mówić i się nie zatrzyma”. Ałła Pugaczowa, jako najpopularniejsza rosyjska gwiazda, może wiedzieć naprawdę dużo i ujawnić skandale, o jakich dawno nie słyszeliśmy. Doskonale zna wysoko postawionych ludzi i ich „grzeszki”.

- Nie tylko o tych zarabiających wokalem czy tańcem, ale też zajmujących się polityką. Ma co wyśpiewać. Usunąć ją sprzed oczu publiczności, jeśli zechce walczyć, łatwo nie będzie – skomentował Wacław Radziwnowicz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Nie od dziś Ałła Pugaczowa i jej mąż przeciwstawiają się rosyjskim władzom. Kiedy wybuchła wojna w Donbasie, artystka popierała innych ludzi kultury, którzy krytykowali decyzję Rosji. Z kolei trzy lata temu Maxim Gałkin surowo ocenił Władimira Putina i samą telewizję – stwierdził, że wraca do standardów radzieckich.

loader

Zobacz także: Kto popiera Putina? Gwiazdy, które wspierają lub wspierały prezydenta Rosji [ZDJĘCIA]